Yükleniyor...

Uniswap Topluluğundan İki İsim, Uniswap Vakfı’nın Kurulmasını Önerdi

Uniswap topluluğunun üyeleri, merkeziyetsiz borsasının ekosistemini büyütmek için Uniswap Vakfı'nın kurulmasını önerdi.

uniswap

Uniswap topluluğunun üyeleri, merkeziyetsiz borsasının ekosistemini büyütmek için Uniswap Vakfı’nın kurulmasını önerdi.

Yapılan teklife göre Uniswap Vakfı, Devin Walsh ve Ken Ng tarafından kurulan bir şirket olacak. Şirketin merkezi Delaware’de yer alacak. Walsh, yönetici direktörlük görevini üstlenirken, Ng ise operasyon yürütmeden sorumlu olacak.

Uniswap, kripto para ekosistemi içerisindeki en büyük merkeziyetsiz borsa (DEX) olma özelliğine sahip. The Block’un verilerine göre Uniswap, tüm DEX pazar hacminin yaklaşık üçte ikisini meydana getiriyor.

Bununla birlikte Uniswap DAO, DeepDAO’nun verilerine göre rezervlerinde 3,9 milyar dolarlık varlık il merkeziyetsiz özerk bir organizyonun en büyük hazinesine sahip durumda.

Plana göre Uniswap Vakfı için 74 milyon dolarlık bir bütçe söz konusu olacak. Ayrılan bütçe, geliştirici ekibe hibe olarak verilecek ve ekosistemin desteklenmesi için kullanılacak.

Bütçenin 60 milyon doları hibe programı için kullanılırken, 14 milyon dolarlık kısım ise genel giderlerin karşılanması için kullanılacak.

Teklif, Uniswap Vakfı’na 74 milyon doların yanı sıra 2,5 milyon UNI token’ının da verilmesini istiyor. Bu da, bir oylama çağrısı yapmak için gereken minimum token sayısına işaret ediyor. Böylelikle Uniswap Vakfı, protokolün yönetişim sürecine de katkıda bulunmuş olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner