Yükleniyor...

Uniswap (UNI) Müthiş bir Yükselişten Sonra Engele Tosladı

Uniswap'in önceki gün duyurduğu UNI Token’ı müthiş bir yükselişe tanık oldu.

uniswap

Uniswap’in önceki gün duyurduğu UNI Token’ı müthiş bir yükselişe tanık oldu. UNI, yüzde 150’den fazla artıştan sonra bir engele çarptı. Her ne kadar yükseliş şimdilik durakladı gibi dursa da, analistlere UNI’nin geleceği konusunda oldukça umutlu.

Anonim otomatik piyasa yapıcısının yerel tokenı olan Uniswap (UNI), Binance borsasında gece saatlerinde yüzde 26’dan fazla düzeltme yaşasa da yine toparlanma sinyalleri veriyor. Gece yaşanan düşüş UNI’nin büyük kripto ticaret platformlarında listelenmesinin ardından token sadece bir gün içinde yüzde 156’nın üzerine çıktıktan hemen sonra geldi.

Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi

Coingecko verilerine göre UNI, önceki gün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.40 dolara ulaştı. UNI şu anki fiyatlara bakıldığında tüm zamanların en düşük seviyesi 1.03 dolardan bu yana %549 oranında artmış oldu.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Uniswap, yerel token’ını 17 Eylül’de piyasaya sürdü ve ayın başından önce platformla etkileşime giren her kullanıcıya 400 UNI dağıttı.  UNI, muhafazakar listeleme politikalarına sahip önde gelen kripto para borsaları Binance, FTX ve hatta Coinbase tarafından sadece bir gün içinde eklendi. Yüksek uçan DEX’te hiç işlem yapmayanlar, yeni başlatılan token’ı çevreleyen kazanç rüzgarından yararlanmak için çılgınca borsalara koştu. Hatta bazıları yanlış UNI token’ını bile satın aldı.

Sonunda, Binance borsasında dün UNI,  8.61 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı, bu da ücretsiz UNI token’larını satmayarak elinde tutanların 3 bin 444 dolara sahip olduğu anlamına geliyor.

Proof of Talent kurucusu Rob Paone, diğer adıyla Crypto Bobby, Twitter’da beğenilen arabalardan olan Jeep Grand Cherokee almakla ilgili şaka yaptı:

“Yerel UNI zirvesi, 8,50 dolar. Ben de yeni bir Grand Cherokee seçmek için Jeep dot com’a girdim.”

Bugün erken saatlerde, bazı likidite sağlayıcıları işlemler sırasında 13 milyon dolarlık UNI talep etti. Token’ı çevreleyen bu muazzam coşku nedeniyle Uniswap, 18 Eylül’de bir kez daha bir numaralı DeFi uygulaması oldu.

Diğer Token’lar da Yükseliyor

Özellikle, yearn.finance protokolünün yerel simgesi olan YFI, UNI’nin düşüşünün ortasında yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre SushiSwap (SUSHI), önceki gün yüzde 15’in üzerinde artış gösterse de gerilemeye başladı.

UNI, yazının yazıldığı sırada 7.04 dolardan işlem görüyordu. Analistlere göre UNI’nin önü açık. Her ne kadar dün bir engele denk gelse de UNI’nin ciddi yükselişlere tanık olacağına inanan kişi sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

Sizce kripto para birimi daha ne kadar yükselecek? Yorumlarda görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner