Yükleniyor...

Uniswap (UNI), Önümüzdeki Aylarda Önemli Bir Rol Oynayabilir! Peki Neden?

Son 24 saat içerisinde yaklaşık %10 oranında artış gösteren Uniswap (UNI), ticaret hacmini de borsalarda %38 oranında arttırmayı başardı

uni

Son 24 saat içerisinde yaklaşık %10 oranında artış gösteren Uniswap (UNI), ticaret hacmini de borsalarda %38 oranında arttırmayı başardı. Likiditenin artmasıyla birlikte, kripto paranın oynaklık seviyesi de artış gösterdi. Ancak likiditede yaşanan artış, bireysel yatırımcıların beklediği kadar yüksek değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uniswap’in daha önce ortalama işlem hacmi düşse de bu durumdan ötürü varlığın değerinde olumsuz bir etki söz konusu değildi. Hatta işlem hacminde yaşanan düşüş, genel ticaret hacmi arttıkça, fiyat artışı yaşanması için daha fazla yer olduğuna işaret ediyor. Uniswap’in fiyat rallisinin Ethereum’u (ETH) desteklemesi bekleniyor. Ethereum’un değeri üzerinden etkisi olması beklenen diğer olaylar, Ethereum’un Berlin yükseltmesi ve Ethereum 2.0 sözleşmesine daha fazla ETH yatırıldıkça önümüzdeki haftalarda arzın düşmesidir.

UNI ve önde gelen bazı DeFi tokenları burada önemli bir rol oynuyor. Bu tokenlar artan popülerlikleri ve oynaklıkları ile beraber, Ethereum’un spot borsalardaki fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilirler. Uniswap’in 2. katman klonu, likiditede bir artışa tanık oldu. Artan gas maliyetleri ile Ethereum için potansiyel bir ölçeklendirme çözümü olabilir. Daha önce Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de gas fiyat artışından sona bu tip bir çözümden söz etmişti.

Uniswap gibi bazı DeFi tokenlarının artan gaz maliyetleri sebebiyle popülaritesini, ticaret hacmini ve işlemleri kaybetmesi nedeniyle Uniswap’in bu konudaki rolü büyük önem taşıyor. Ölçeklenebilir katman 2 çözümleri olarak bu tokenların geri dönüşü, işlem maliyetini düşürecek ve çoğu kullanıcı için uygun hale getirerek neredeyse anında ödeme sunacaktır. Ethereum’un Berlin yükseltmesinin piyasaya sürülmesi ve değerin Ethereum’un önceki ATH’sine yakın bir konuma gelmesiyle beraber, Uniswap gibi 2. katman çözümlerinin ETH 2.0’ı bireysel yatırımcılar için yararlı hale getireceği ve uzun vadede Ethereum’u olumlu etkileyeceği açıktır.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x