Yükleniyor...

Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI) ve Aave (AAVE) Gibi Popüler DeFi Token’ları Düşüşte!

En iyi merkezi olmayan finans (DeFi) kripto paraları, Ethereum (ETH) fiyatındaki güce rağmen düşüyor

defi uni aave sushi dususte

En iyi merkezi olmayan finans (DeFi) kripto paraları, Ethereum (ETH) fiyatındaki güce rağmen düşüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Verilere göre, ABD doları karşısında Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI), AAVE (AAVE) gibi  DeFi token’ları son 24 saatte önemli düşüşler kaydetti. Kripto para birimlerinin fiyatlarındaki bu hafif hareket, geçen hafta DeFi piyasasında görülen genel bir konsolidasyon eğilimine katkıda bulunuyor. Ocak ayındaki güçlü bir kırılmanın ardından Şubat başına geçen DeFi pazarı oldukça hızlı bir şekilde soğudu.

Ekran Resmi 2021 02 19 15.31.51

DeFi pazarının kısa vadeli sağlığı korkunç görünse de, merkezi olmayan finans anlatısı geçen hafta hız kazandı. Federal Rezerv Bankası’nın bir şubesi olan St. Louis Federal Rezervi, DeFi’nin “finans endüstrisinde bir paradigma değişikliğine” yol açabileceğini belirten bir rapor yayınladı.

Raporu ise Basel Üniversitesi’nde blockchain odaklı bir profesör yazdı. Profesör, şu ifadeleri kullandı:

“DeFi, bir inovasyon dalgası başlattı. Bir yandan geliştiriciler, geleneksel finansal araçların güvenilir versiyonlarını oluşturmak için akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan yerleşim katmanını kullanıyor. Öte yandan, temel halka açık blockchain olmadan gerçekleştirilemeyecek tamamen yeni finansal araçlar yaratıyorlar.”

Bu, Federal Rezerv tarafından doğrudan bir onay olmasa da, DeFi’nin geleneksel finansla rekabet edeceği tezi, son haftalarda ve aylarda güç kazandı. Genel fikir, blockchain sistemleri geleneksel sistemlere kıyasla nispeten açık olduğundan, DeFi’nin uzun vadede daha fazla değer kazanması gerektiğidir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x