Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI) ve Aave (AAVE) Gibi Popüler DeFi Token'ları Düşüşte!

Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI) ve Aave (AAVE) Gibi Popüler DeFi Token’ları Düşüşte!

ABONE OL:google-news

En iyi merkezi olmayan finans (DeFi) kripto paraları, Ethereum (ETH) fiyatındaki güce rağmen düşüyor.

Verilere göre, ABD doları karşısında Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI), AAVE (AAVE) gibi  DeFi token’ları son 24 saatte önemli düşüşler kaydetti. Kripto para birimlerinin fiyatlarındaki bu hafif hareket, geçen hafta DeFi piyasasında görülen genel bir konsolidasyon eğilimine katkıda bulunuyor. Ocak ayındaki güçlü bir kırılmanın ardından Şubat başına geçen DeFi pazarı oldukça hızlı bir şekilde soğudu.

Ekran Resmi 2021 02 19 15.31.51

DeFi pazarının kısa vadeli sağlığı korkunç görünse de, merkezi olmayan finans anlatısı geçen hafta hız kazandı. Federal Rezerv Bankası’nın bir şubesi olan St. Louis Federal Rezervi, DeFi’nin “finans endüstrisinde bir paradigma değişikliğine” yol açabileceğini belirten bir rapor yayınladı.

Raporu ise Basel Üniversitesi’nde blockchain odaklı bir profesör yazdı. Profesör, şu ifadeleri kullandı:

“DeFi, bir inovasyon dalgası başlattı. Bir yandan geliştiriciler, geleneksel finansal araçların güvenilir versiyonlarını oluşturmak için akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan yerleşim katmanını kullanıyor. Öte yandan, temel halka açık blockchain olmadan gerçekleştirilemeyecek tamamen yeni finansal araçlar yaratıyorlar.”

Bu, Federal Rezerv tarafından doğrudan bir onay olmasa da, DeFi’nin geleneksel finansla rekabet edeceği tezi, son haftalarda ve aylarda güç kazandı. Genel fikir, blockchain sistemleri geleneksel sistemlere kıyasla nispeten açık olduğundan, DeFi’nin uzun vadede daha fazla değer kazanması gerektiğidir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakNewsBTC
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar