Yükleniyor...

Uniswap Uzun Vadeli Fiyat Tahmini

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoinlerden olan UNI'yi de vurdu.

Uniswap Uzun Vadeli Fiyat Tahmini

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoinlerden olan UNI’yi de vurdu. Uniswap, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 3,6 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uniswap (UNI), şu sıralar 5,8 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 42 dolarla ATH’sini yapmıştı.

Uniswap Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Uniswap, merkeziyetsiz bir değiş tokuş sistemidir. DeFi projeleri arasında bilinen merkeziyetsiz borsa yapılarındandır. Uniswap temelde ERC-20 token’larının değişimini akıllı sözleşmeler üzerinden bir merkez ya da yönetici bulundurmaksızın yapabilen protokoldür.

Uniswap (UNI) fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

uni grafik
UNI’nin günlük grafiği

UNI’nin anlık görünümüne bakarsak uzun süren düşüş dönemi geçirdiğini söyleyebiliriz. UNI, şu anda 5,8 dolar desteğinden tepki almış durumda. UNI’deki düşüş derinleşirse 5,14 dolar seviyesi görülebilir. UNI tarafındaki ilk yükseliş de bizleri 6,9 dolar bandına çıkartabilir.

uni
Uniswap’in yıllara göre fiyat tahminleri

Şu anki görünüm ele alındığında Uniswap için yıl sonunda yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi Uniswap’ın fiyatına da olumsuz yansıyor.

UNIiçin tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 6,5 dolar iken minimum değer ise 5,7 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 8,6 dolar iken maksimum 10,8 dolar. 2024’e baktığımızda 12,1 dolar ile 15,1 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. UNI ATH’sine (All Time High) ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise analist görüşleri bize 2028 yılını işaret ettiğini görüyoruz. 2028’te Uniswap’in tahmin edilen minimum değeri 48 dolar iken maksimum değeri ise 59,1 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak Uniswap’in en yüksek biçilen değerinin 175 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

Tabi şunu da belirtmemizde fayda var, bu analiz ve tahminler sadece şu anki görünüm ele alınarak yapılmaktadır. İleride kripto para ve Blockchain’i hakkında neler olacak elbette ki kestirmesi zor. Bu analizler bugünkü görünümden ileriye ışık tutmak için görüşler ve kripto paraların eski hareketleri baz alınarak yapılmakta.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x