Yükleniyor...

Uniswap’in (UNI) v3 Güncellemesi Yayınlandı

Önde gelen otomatik piyasa yapıcı (AMM) Uniswap'in (UNI) v3 güncellemesini yayınladı.

uniswap22

Önde gelen otomatik piyasa yapıcı (AMM) Uniswap’in (UNI) v3 güncellemesini yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum (ETH) blokzinciri üzerinde 2018 yılının sonlarında ortaya çıkan merkeziyetsiz borsa, şu anda Ethereum blokzinciri üzerindeki en büyük dördüncü DeFi uygulaması konumunda. Uniswap’in kendi istatistiklerine göre v2 üzerinde son 24 saatte 1.6 milyar dolarlık ticaret hacmi elde edildi.

Jump Capital’den Peter Johnson güncelleme ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Uniswap v3 protokol için ileriye doğru büyük bir adımdır. Piyasa yapıcılara protokole nasıl likidite sağlayacakları konusunda esneklik sağlamasıyla birlikte, likidite tedarikini daha çekici hale getiriyor. Böylelikle Uniswap üzerindeki trade işlemleri çok daha verimli bir şekilde yapılabilecek.”

Bu yeni sürümdeki başlıca yenilik, şirketin “concentrated liquidity.” olarak adlandırdığı şeydir.

Concentrated liquidity bir AMM’nin temel işlevini tüm kullanıcılar için daha verimli hale getirir. Temel bir AMM, piyasa katılımcılarının herhangi bir likidite havuzuna iki token yatırmasına izin verir. Her havuz daha sonra her iki tokeniçin bir fiyat sunar. Bu fiyat, iki tokenın oranıyla belirlenir.

Yatırımcılar AMM havuzlarından token alırken veya satarken, her işlem için çok küçük bir ücret öderler. Bu ücret daha sonra havuzun mevduat sahipleri arasında orantılı olarak paylaşılır.

Bu yeniliklerin ardından, DeFi’deki çoğu yatırımcı Uniswap’in yeni sürümünün daha fazla “balinayı” cezbedeceği konusunda hemfikir.

Uniswap’in yerel tokenı olan UNI, yazı kaleme alınırken Coingecko verilerine göre 43.66 dolar üzerinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x