Yükleniyor...

Uniswap’taki Kilitli Toplam Değer (TVL) Makerdao’yu Geride Bıraktı

Gelişmekte olan merkeziyetsiz finans piyasasındaki yarış, Uniswap'in kilitli toplam değeri ile (TVL) Makerdao'yu geçmesiyle devam ediyor - bu durum geçici bir artışa işaret ediyor.

Uniswaptaki Kilitli Toplam Deger TVL Makerdaoyu Geride Birakti

Gelişmekte olan merkeziyetsiz finans piyasasındaki yarış, Uniswap’in kilitli toplam değeri ile (TVL) Makerdao’yu geçmesiyle devam ediyor – bu durum geçici bir artışa işaret ediyor.

DeFi Pulse’a göre, belirli bir DeFi ödünç verme veya değişim protokolüne kilitlenmiş toplam kripto para miktarını temsil eden Uniswap’in TVL’si şu anda 1,6 milyar dolarda duruyor. Bu arada MarkerDAO’nun değeri ise 1,5 milyar dolar.

Nitekim Maker, 25 Ağustos’ta Marker’ı geçtikten sonra sadece Aave borç verme protokolünü geride bırakarak, getiri arayışı yoğunlaştıkça piyasa katılımcılarının bu farklı protokoller arasında hareket etme hızını gösteriyor.

Uniswap’in büyümesi, SushiSwap’den gelen 1,2 milyar dolarlık depozitolu çatallı bir SushiSwap protokolünün başlatılmasıyla desteklendi. SushiSwap protokolüyle etkileşim kurmak için, kullanıcıların öncelikle protokol tarafından desteklenen token’ları SushiSwap’te kullanabilecekleri sözde LP token’larını alacakları Uniswap’e yatırmaları gerekir.

Ancak SushiSwap, Uniswap’in çok yüksek TLV’sinin neredeyse geçici olacağı anlamına geliyor. Bu 27 Ağustos blog gönderisinde belirtildiği gibi, şu anda Uniswap üzerinde hisseye sahip olan likidite token’ları; özel SushiSwap sözleşmelerine, yani bağımsız bir merkezi olmayan borsaya taşınacak.

Basitçe söylemek gerekirse, TLV buna göre düşecektir.

Geniş anlamda, neredeyse tüm DeFi protokollerinin TVL’si şu anda 9,11 milyar doların üzerinde bir seviyeye yükseldi.

Şubat ayında bu miktar yalnızca 1 milyar dolardı. TVL, DeFi etkinliğine bakmak için ideal bir ölçü değil. Merkeziyetsiz döviz hacimleri gibi sektöre özgü parametreleri dikkate almak gerekir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner