Yükleniyor...

Uniswap’ten (UNI) Önemli Hareket: Yeni Zirveler Gelir mi?

Uniswap'ın token'ı UNI, bu ayın başlarında sadece dört günlük ticaretten sonra %57 düşüş yaşamasının ardından devam eden haftada güçlü bir geri dönüş kaydetti.

uniswap yeni zirveler uni

Uniswap’ın token’ı UNI, bu ayın başlarında sadece dört günlük ticaretten sonra %57 düşüş yaşamasının ardından devam eden haftada güçlü bir geri dönüş kaydetti. UniSwap’in yönetişim token’ı, seansın düşük seviyesi 3,68 dolardan yaklaşık %30 daha yüksek işlem görmeye başladı. Trader’lar, merkezi olmayan finans alanındaki rakipleri piyasa çapında bir düşüş baskısıyla karşılaşmaya devam ederken kripto para için tekliflerini yükseltme amacıyla geri döndüler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UNI yazının yazıldığı sırada 4.98 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi son 24 saatte %18 oranında ciddi bir artış yaşadı. Analistlere göre bu artış devam edebilir.

Messari tarafından sunulan verilere göre UNI, 24 saatlik zaman diliminde çift haneli oranda artan tek DeFi token’ı oldu. Grafik analizcisi Michaël van de Poppe, en son UNI toparlanmasının ardından “hafif bir eğilim değişikliği” öngördü. Hollandalı analist, token’ın genişletilmiş bir yükseliş sağlamak için destek olarak 3.75-3.90 doları mutlaka tutması gerektiğini ekledi:

“Öyleyse, daha yüksek bir düşük inşa edilir ve UNI’nin fiyatı yükselmeye devam edebilir.”

Token hala erken safhada bulunuyor. Bu nedenle ideal destek ve direniş hedefleri konusunda yeterli kanıt yok. Yine de trader’lar, dünyanın önde gelen merkezi olmayan borsası UniSwap’in token’ı olması nedeniyle bir geri dönüş bekliyordu.

Ayı Baskısı Devam Ediyor

Uniswap’ten yararlananların çoğu token’ı yüksek oranlarda satmaya karar verdi ve bu da kısa vadede düşüş eğilimine neden oldu. Yaklaşık 82 bin 727 adres hala bu UNI token’larını elinde tutuyor. Bu arada, olumsuz bir makroekonomik ortam nedeniyle Bitcoin ve Ethereum’un daha da düşmesini beklerken, UNI ve diğer kripto paralara yönelen trader’lar, zararlarını telafi etmek için kripto parayı satmak isteyebilir.

Yükseliş Yaşama İhtimali Var

Teknik olarak, Uniswap (UNI) toparlanma belirtileri gösterdi. Ancak, şimdi alçalan kanalının üst trend çizgisinde zorlu bir direnç seviyesiyle karşı karşıya. Token, geri çekilme için 3.39’a göz kulak olurken 4.39 doları test ederek yükseliş yaşadı. Coingecko verilerine göre kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 4.98 dolardan işlem görüyordu. UNI son 24 saatte %18 oranında artış yaşadı. Bununla beraber popüler kripto para biriminin bugün gördüğü en düşük seviye 3,87 iken en yükse seviye ise 5,24 dolar oldu. 

Analistlere göre UNI ayrıca 5,38 ABD doları direncinin üzerine çıkarak iyileşmesini uzatabilir. 20 ve 50 saatlik hareketli ortalamalar arasında bir “Altın Haç” oluşumu da uygun bir satın alma kurulumuna işaret ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x