Yükleniyor...

Üniversite Bilgisayarları ile Bitcoin Madenciliği Yapan Hackerlar

Iowa State University'deki bilgisayarlar, bir grup hacker tarafından Bitcoin madenciliği yapmak için kullanılıyor.

Iowa State University’deki bilgisayarlar, bir grup hacker tarafından Bitcoin madenciliği yapmak için kullanılıyor. Üniversite’nin yaptığı açıklamaya göre, üniversitenin bilgi işlem uzmanı bir server ihlali gerçekleştiğini gördü ve bu şekilde bir grup hackerin üniversite bilgisayarları ile Bitcoin madenciliği yaptığını öğrendi.

Üniversitenin serverlarında çoğu öğrencinin sosyal güvenlik numarası ve bilgileri bulunuyordu ancak üniversite yetkilileri bilgisayarlara yapılan saldırının bu bilgiler için olduğunu düşünmüyor. Buna rağmen önlem almak için öğrencilerin bilgileri, öğrencilere mail yoluyla iletildi ve serverin internet bağlantısı kesilip tamamıyla kapatılması sağlandı.

Saldırı gerçekleşmeyen serverlarda ise güncelleme yapıldı ve olası sorunlara karşı önlemler alındı.

Belli bir bilgi işlem gücü olan şirketlerde bu tür saldırıların gerçekleşmesi ve bu bilgisayarlar ile Bitcoin veya altcoin madenciliği yapılması, açıkçası oldukça şaşırtıcı. Bu saldırılar sayesinde hackerların elektrik faturalarını ödemeksizin Bitcoin madenciliği yapabilme ve bundan oldukça kazanç sağlayabilme olasılıkları var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x