Yükleniyor...

Üniversiteler Kripto Paralara Yatırım Yapıyor!

The Information tarafından yayınlanan bir rapora göre, seçkin ABD üniversiteleri bağışların bir kısmını farklı kripto para birimi fonlarına yatırıyorlar.

niversiteler kripto para

The Information tarafından yayınlanan bir rapora göre, seçkin ABD üniversiteleri bağışların bir kısmını farklı kripto para birimi fonlarına yatırıyorlar. Rapora göre Harvard, Stanford, Dartmouth, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve North Carolina gibi üniversiteler bu fonlara on milyonlarca dolar yatırmış durumda.

Kripto para birimi alanına ilişkin farklı para türleri bulunuyor. Kripto para birimi alanında teknolojiyi geliştiren diğer şirketlere ya da her ikisini de finanse eden şirketlere yatırım yapan fonlar söz konusu; a16z gibi. Bununla birlikte hangi üniversitenin hangi fona yatırım yaptığı bilinmiyor.

Söz konusu üniversitelerin tümü dünyanın en zengin 22 üniversitesi arasında yer alıyor. Böylece, Dartmouth 4,95 milyar dolar, Harvard ise 36 milyar dolarlık dolara kadar çok büyük bağışlar alıyor. Kripto fonlarına katkıda bulunmaları onların varlıklarının çok yüksek olduğu anlamına da gelmiyor.

Tüm bunlarla birlikte, üniversitelerin kripto para alanına her geçen gün daha fazla ilgi gösterdikleri görülüyor. The Information’dan Jon Victor, “yakından izlenen bu kurumların kripto paralara olan desteğinin, birçok kurumsal yatırımcı tarafından hala çok riskli görülen kripto para birimlerini doğrulamaya yardımcı olabileceğini” söylüyor.

Sadece kapılarını kripto paralara açan üniversiteler arasında ABD üniversiteleri yer almıyor. Uluslararası üniversiteler kripto paralarla ilgili alanlarda kurslar, eğitimler vermeye başladı. Cambridge Üniversitesi, saha araştırması yaptı ve Lucerne Üniversitesi artık eğitim için ödeme olarak Bitcoin’i kabul etmeye başladı.

Üniversiteler gibi kurumlar kendilerini yavaş yavaş kripto para birimlerine açmaya başlamış durumda. Sonuç olarak ciddi bir ilerleme kaydediliyor denilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner