Yükleniyor...

Ünlü Analist: 2019 Bitmeden Bitcoin’de Daha Fazla Havai Fişek Görülecek

Geçmişte Bitcoin Noel tatillerinden önce çok sayıda havai fişek gördü.

Ünlü Analist 2019 Bitmeden Bitcoin’de Daha Fazla Havai Fişek Görülecek

Geçmişte Bitcoin Noel tatillerinden önce çok sayıda havai fişek gördü. Ancak yaşanılan son düşüş Bitcoin’in yukarı yönlü yüzde 40’lık fiyat hareketini tamamen yok etti ve yatırımcıların bu yılki Noel tatili öncesinde hava fişek göremeyeceklerini düşünmeye itti. Buna karşın Twitter’daki başarılı analist Rhythm, Bitcoin’in 2019 bitmeden önce daha fazla havai fişek görebileceğini söyledi. Analist, bu iddiasını tarihsel verilerle destekliyor.

Bitcoin’in 14 Kasım’da muazzam bir volatilite göstermeye başladığına işaret eden Rhythm, Bitcoin’in önemli bir yükseliş hareketine imza atabileceğine dikkat çekiyor. 2017 yılında, Bitcoin fiyatı 6.000 ila 20.000 dolar arasındaki tarihi yükselişe başladı. Balonun patlaması ve 2018’in sonunda fiyatın 3.100 dolara düşmesiyle Bitcoin ayıların hakimiyeti altına girdi.

Ancak 14 Mayıs 2020’de gerçekleşmesi planlanan yarılanma (halving) etkinliği yeni bir fiyat patlamasını beraberinde getirebilir. Rhythm, bununla ilgili olarak “Bir yıl önce bugün (14 Kasım), Bitcoin’in 6.000 dolardan 3.000 dolara düşüşünün başladığı gündü. İki yıl önce, bugün Bitcoin parabolik yükselişini 6.700 dolardan 20.000 dolara çıkardığı gündü.” açıklamasını yapıyor. Yani Bitcoin’in yeniden havai fişek göreceğini işaret ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x