Yükleniyor...

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatı Konusunda Umutlu

Ünlü kripto para analisti Scott Melker (The Wolf of All Streets), Bitcoin fiyatının olumlu bir konsolidasyona girdiğini açıkladı.

SCOTT MELKER BITCOIN BTC

Ünlü kripto para analisti Scott Melker (The Wolf of All Streets), Bitcoin fiyatının olumlu bir konsolidasyona girdiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC), 9 bin 500 dolara çıksa da daha ileri seviyelerde kalıcılık sağlayamadı. Konuyla ilgili açıklama yapan Melker de BTC fiyatının konsolidasyon dönemine girdiğini dile getirdi. Melker’e göre BTC, analistin çizdiği grafikte yer alan 9 bin 800 dolarlık direnci kırabilirse, 10 bin dolar üzerine çıkarak yeni bir rekora doğru ilerleyebilir. Bu noktada Melker için şu anki konsolidasyon süreci olumlu görünüyor.

Yükselmesini Bekleyenler Var

Bitcoin’de olumlu hareket bekleyen tek isim Melker değil. Bir diğer ünlü analist Josh Rager da BTC’nin ilerleyen günlerde yükseliş yaşayabileceğini dile getiriyor. Rager, BTC’nin konsolidasyondan sonra 10 bin 173 dolarlık direnci kıracağını ve buradan sonra yeni bir rekora gideceğini açıklamıştı.

Olumsuz Senaryolar

Her ne kadar yükseliş bekleyenler ağırlıklı olsa da, olumsuz senaryolar da sıklıkla dile getiriliyor. ABD’de çıkan olayların Bitcoin’i etkileyeceğine dair yorumlar da yapılıyor. Bu konuda yerli analist Kripto Levent bir açıklama yaptı. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Depremler, ekonomik krizler, virüs atlattık ve atlatmaya devam ediyoruz. Etkilemedi. Merak etmeyin haklı olarak Amerikan Siyahi halkının özlük hakları için ayaklanması #btc’yi etkilemez.”

CoinMarketCap verilerine göre haberin yazımı sırasında Bitcoin, 9 bin 669 dolardan işlem görüyor.