Yükleniyor...

Ünlü Analist Bitcoin’deki Son Düşüş Sonrası Yeni Öngörüsünü Paylaştı

Fundstrat analistlerinden Tom Lee, Bitcoin'deki (BTC) son düşüşten sonra yükseliş tahminini iki katına çıkardı.

Tom Lee Bitcoin BTC

Fundstrat analistlerinden Tom Lee, Bitcoin’deki (BTC) son düşüşten sonra yükseliş tahminini iki katına çıkardı.

Bitcoin (BTC) için Yükseliş Umudunu Sürdürüyor

Tom Lee, bir haftadan daha kısa bir sürede yüzde 10’dan daha fazla değer kaybeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için yükseliş umudunu sürdürüyor. CNBC’nin ‘Fast Many’ programına katılan Lee, hala jeopolitik faktörlerle birlikte yarılanmanın (halving) Bitcoin fiyatını artıracağına inanıyor.

Eski bir JPMorgan stratejisti olan Lee, özellikle kripto para topluluğunda gerçekleşmeyen Bitcoin fiyat tahminleriyle ünlüdür. Kasım 2017’de Bitcoin rekor seviyelere doğru ilerlerken Lee, CNBC ekranlarında izleyicilere Bitcoin’nin 100.000 dolara kadar çıkabileceğini söylemişti.

Lee, daha sonra 2018 ayı pazarında Bitcoin’nin yeni zirvelere ulaşabileceği öngörüsünde bulunmuş, bir başka tahmini ise 2019 yılında Bitcoin’in ulaştığı 14.000 dolarlık zirve sonrası gelmiş ve BTC’nin yıl sonuna kadar 40.000 dolara ulaşacağını söylemişti.

Trump, Bitcoin’in 2019 Rallisini Öldürdü 

Tıpkı kripto para topluluğunun geri kalanı gibi Lee, yaklaşan yarılanmayı Bitcoin için temel katalizör olarak görüyor. Yarılanma ile madenci ödülü yarı yarıya düşecek. Bu yüzden yarılanma sonrası arz ve talepteki büyük bir değişiklik olacak.

Lee ayrıca Bitcoin’in jeopolitik konulardan etkilenebileceği anlatısına sadık kalıyor. Özellikle yaklaşmakta olan ABD seçimlerinin de etkili olacağını düşünüyor. Lee, bu konu hakkında şunları söyledi:

Beyaz Saray’ın geçen yıl muhalefetle Bitcoin rallisini öldürdüğünü düşünüyorum, ancak başkanlık döngüsü devam ederken manşetlerde (Bitcoin) olmayacak. Bu Bitcoin’in engellenmeden yükselişine sebep olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x