Yükleniyor...

Ünlü Analist: “Bitcoin’de (BTC) Düşüş Yaşanmadan Yükseliş Beklemeyin”

Bitcoin (BTC), konsolidasyon aralığını bir miktar daha genişletti ve geçtiğimiz hafta oluşan işlem aralığının üst sınırı olarak belirlenen 9.

bitcoin bull and bear

Bitcoin (BTC), konsolidasyon aralığını bir miktar daha genişletti ve geçtiğimiz hafta oluşan işlem aralığının üst sınırı olarak belirlenen 9.300 dolarlık kısa vadeli direnci kırmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün yaşanan yükseliş, dün yaşanan zayıflık döneminden sonra ortaya çıktı ve ayıların Bitcoin’i 8.000 dolarlık bölgeye itme çabaları halen devam ediyor ancak, alıcılar mevcut seviyeyi son birkaç haftadır olduğu gibi savunmakta kararlı.

Popüler analist, Bitcoin’in fiyat hareketinde ayıların yavaş yavaş desteklenmesini savunuyor. Analiste göre, 15.000 dolar seviyesine yükseliş için, olası bir düşüşün yaşanması şart.

Geçtiğimiz hafta BTC, 9.000 dolar ile 9.300 dolar arasında bir işlem aralığı oluşturdu. Oluşan bu aralık henüz kırılamadığı için bir sonraki trendin hangi yöne doğru olacağı belirsizliğini koruyor.

Bir diğer popüler tüccar ise yaptığı açıklamada, Bitcoin’in bir sonraki hareketinin 6.000 dolarlık bölgeye doğru olacağını ve bu düşüşün ardından yıllık zirvenin gerçekleşeceğine inanıyor.

10.500 dolar seviyesinden önce muhtemelen 6.000-7.000 dolar aralığı test edilecek. Hedef en az 15.000 dolar

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.276 dolar seviyesinden işlem görüyor.