Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Analist: "Bitcoin'i 10.500 Dolara Taşıyacak Faktörler Mevcut"

Ünlü Analist: “Bitcoin’i 10.500 Dolara Taşıyacak Faktörler Mevcut”

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) son birkaç haftadır fiyat anlamında dalgalanmalar yaşadı. Ancak genel itibari ile 9.000 dolar seviyesinin ortalarında yer almaya devam ediyor. Bitcoin’in son günlerde sahip olduğu bu istikrar, satıcıların artması ve satın alma baskısının azalması ile birlikte dün 8.900 dolar seviyesinin altına inmesine sebep oldu. Daha sonra ise, günün geri kalanında lider kripto varlık tekrardan fiyatını toparlamayı başardı.

Analistler şimdi, Bitcoin’in mevcut konumunun sağlamlaştığını ve kısa zaman içerisinde 10.500 dolar bölgesine doğru hareket edeceğini düşünüyor. Yazım sırasında 9.498 dolar seviyesinden işlem gören BTC, son düşüşü ile birlikte 9.700 ve 10.000 dolar arasında ağır bir direnç olduğunu doğruladı. Mevcut durumda, alıcıların bu direnci aşmak için sarf ettiği mücadele devam ediyor.

Analistler tarafından dikkate çekilen faktör, son ralli ile birlikte 8.000 dolar bölgesindeki direncin önemli ölçüde artması olarak gösteriliyor. Ortaya çıkan bu direnç ile birlikte, lider kripto varlığın yukarı yönlü hareketi, ilerleyen zamanlarda daha da kolaylaşacaktır.

Twitter üzerinden paylaşımlar yapan popüler kripto para analisti “Credible Crypto” paylaştığı grafik ile birçok kişinin, Bitcoin’de gerçekleşen yana doğru ticaretin, 6.000-7.000 dolar arası ile son bulacağını düşünürken, şahsen 10.500 dolar seviyesinden önceki birikim olarak görülüyorum açıklamasında bulundu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,285TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar