Yükleniyor...

Ünlü Analist, Bitcoin’in (BTC) Yeni Zirvelere Ulaşacağını Düşünüyor

Popüler kripto para analisti Capo, Bitcoin'in (BTC) 35.

bitcoin 2

Popüler kripto para analisti Capo, Bitcoin’in (BTC) 35.000 dolar seviyesinde yer alırken yeni bir ralliye hazırlandığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Capo, 127 bin Twitter takipçisine yaptığı açıklamada, son fiyat hareketlerine rağmen, lider kripto paranın neden yükselişte olduğundan söz etti.

“Bu günlerde yükselişle ilgili birçok tweet attığımı gördünüz. Bu rastgele atılmış şeyler değil. Bu yıl yeni zirveler göreceğimizi düşünmemin nedenlerinden bazılarını açıklayacağım.”

Analist, ünlü Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin korkunun kripto pazarlarını ele geçirdiğini gösterdiğine dikkat çekiyor.

Endeksin yaratıcıları Capo’nun işaret ettiği gibi, bunun trader’ların aşırı düşüşe geçtiğinin bir işareti olduğunu ve geri dönüşün muhtemel olduğunu söylüyor.

“Piyasa duyarlılığı düşüşte. Tek gördüğüm, daha düşük fiyatlar talep eden, boğa piyasasının bittiğini, üç yıllık bir ayı piyasasına girdiğimizi söyleyen insanlar… Bu Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde açıkça görülüyor.”

btc

Capo ayrıca, Bitcoin fonlama oranlarının Mayıs ayı sonlarında 30.000 dolara doğru düşüş sırasında derinden negatife doğru hareket ettiğini ve düşük kaldığını vurgulayarak, keskin ve ani düşüşün bir teslimiyet olayı olduğunu öne sürüyor.

Capo Bitcoin’i açığa çıkaranların sonuç olarak avantajlı bir konumda olmayabileceğini belirtiyor.

“Fonlama oranları, kapitülasyon olayını doğruladı ve son düşüşten sonra çok olumsuza döndü. Bu uzun pozisyonların harap olduğun anlamına gelir. Uzun süre bu şekilde kaldıklarında, kısa pozisyonların sıkıştığı ve bir birikim aşamasının muhtemel olduğu anlamına gelir.”

btc2

Analist ayrıca böyle bir ortamda Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesini iyi bir biçimde koruduğuna dikkat çekti.

btc3

Capo son olarak Bitcoin’in son düşüşünün, varlığın yalnızca yeni ATH seviyeleri belirlemeden önce kısa bir süre birikim bölgesine girdiği Aralık 2020’deki düşüşüyle karşılaştırdı. Analist, iki dönemin de benzer olduğunu düşünüyor.

btc4

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x