Yükleniyor...

Ünlü Analist, Ethereum’da (ETH) Yükseliş Beklemiyor

Popüler kripto para tüccarı DonAlt, Ethereum’un (ETH), merakla beklenen halving rallisi sırasında Bitcoin’in peşinden gitmesini beklemiyor

ethereum Eth yükseliş beklemiyor

Popüler kripto para tüccarı DonAlt, Ethereum‘un (ETH), merakla beklenen halving rallisi sırasında Bitcoin‘in peşinden gitmesini beklemiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in 2020 yılındaki fiyat hareketini kıskanılacak bir doğrulukla tahmin eden kripto para birimi tüccarı DonAlt, halving etkisiyle yaşanacak BTC rallisinin Ethereum’u (ETH) short’lamak için iyi bir fırsat olacağını iddia ediyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi şu anda haftalık grafikte büyük bir direnişte ve bu da düşüş durumunu güçlendiriyor.

ETH Büyük Bir Barikata Çarptı

Ethereum, 2020 yılına yedi hafta içinde yüzde 112 yükselerek başladı. Analistler, ETH’nin 440 dolar olacağını tahmin ederken, kripto para birimi 14 Şubat’ta yıllık en yüksek seviye olan 287 dolara çıktı. Ethereum, 12 Mart’ta piyasada yaşanan büyük çöküşün ortasında bugüne kadarki en büyük düşüşünü yaşadı. ETH kazadan kurtulmayı başarsa da, tüccar lider altcoin’in BTC ile birlikte rallisini daha da ilerletmesini beklemiyor.

Bitcoin Hakimiyeti Dalgalanıyor

DonAlt ayrıca, BTC Hakimiyet Endeksi’nin (BDI) açık bir yükseliş trendi içinde olduğunu da öngördü. Ethereum’un pazar payı da 19 Haziran 2017’de bugüne kadarki en yüksek seviyesine (yüzde 31,17) ulaşmıştı. Bu oran yazının yazıldığı sırada yalnızca yüzde 9,39 seviyesinde.