Yükleniyor...

Ünlü Analist PlanB, 288 Bin Dolarlık BTC Tahminini Tekrarladı

Ünlü analist PlanB, Bitcoin S2F modeline dayanan 288.000 dolarlık Bitcoin (BTC) fiyat tahminini vurguladı ve BTC’yi geleneksel değer depolarıyla karşılaştırdı

bitcoin btc fiyat planb 288 bin dolar

Ünlü analist PlanB, Bitcoin S2F modeline dayanan 288.000 dolarlık Bitcoin (BTC) fiyat tahminini vurguladı ve BTC’yi geleneksel değer depolarıyla karşılaştırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin için 2SF (hisse senedi-akış) modelinin yaratıcısı PlanB takma adlı önde gelen kripto para pazarı analisti, 288 bin dolarlık BTC için önceki tahminini tekrar tweetledi ve görüşünü desteklemek için yeni veriler sundu.

Anonim analist ve trader PlanB, Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli varlıkların (servet depoları olarak kabul edilebilir) stok-akış değerini karşılaştırdığı bir yazı yayınladı. PlanB, altın, gümüş, elmas, gayrimenkul ve Bitcoin gibi güvenli liman varlıklarını 2SF grafiği üzerine koydu. PlanB, Bitcoin için BTC – S2F formülünü takip edenlere durumu hatırlattı ve önceki BTC fiyat hedefinin olduğu gibi kaldığını doğruladı: 288 bin dolar.

Analist, daha sonra açıklamalar ve kaynaklar içeren ayrıntılı bir makale sunacağını dile getirdi.

Bir Twitter kullanıcısının yorumuna yanıt verirken, PlanB tüm bu varlıkların (altın, gümüş, elmas, gayrimenkul ve Bitcoin) bir değer deposu olarak birbirleriyle rekabet ettiğini belirtti. PlanB, piyasaların sürekli bir finansal kriz yaşadıklarını, yatırımcıların yukarıda belirtilenler arasından güvenilir güvenli liman varlıkları aradıklarını paylaştı.

Plan B’ye göre, bazı yatırımcılar biraz Bitcoin almak için altın veya gayrimenkullerini satıyorlar. Bunun tersini yapan kişiler de var, çünkü güvenli liman çemberi bu günlerde oldukça küçük.

Kiyosaki Depoladığını İtiraf Etmişti

Son tweet’lerinde, ünlü yatırımcı ve “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş satın aldığını itiraf etmişti. Kiyosaki onlara uygun fiyatlı ve güvenilir değer depoları diyor. Bitcoin ve gümüşün özellikle çok uygun olduğunu söylüyor, çünkü BTC fraksiyonlar (satoshis) olarak satın alınabilir ve gümüş ise dolar olarak satın alınabilir.

Ancak Robert Kiyosaki’nin “ilk aşkı” servet yapmasını sağlayan varlık olan gayrimenkuldü.