Yükleniyor...

Ünlü Analist Rager’dan Bitcoin (BTC) Tahmini

Geçtiğimiz hafta bildiğiniz gibi Bitcoin fiyatı oldukça hareketli bir dönem geçirdi.

nlü Analistten Bitcoin BTC Tahmini

Geçtiğimiz hafta bildiğiniz gibi Bitcoin fiyatı oldukça hareketli bir dönem geçirdi. Bitcoin her ne kadar 9 bin doların üzerine çıksa da şu anki CoinMarketCap verilerine göre 8 bin 685 dolardan işlem görüyor.

Geçen haftaki etkileyici kazanımlarının ardından, kripto para piyasaları ve Bitcoin beklendiği gibi biraz geri çekiliyor. Analistler hala bir sonraki zirveye bakıyor, ancak bazıları şimdiden tahminlerde bulunmaya başladı. BTC dün on haftanın en yüksek seviyesi olan 9 bin 200 doların biraz altında kaldı. Oradaki direnişin çok güçlü olduğu ve beklenen geri çekilmenin meydana geldiği gün BTC yüzde 5 azaldı.

Sonraki Bitcoin Zirvesi

Popüler analist Josh Rager (@Josh_Rager), her bir piyasa döngüsüyle aşağıdan yukarıya dönüşlerin azaldığını gözlemledi; bu, bir sonraki yüksekliğin, diğerlerinin tahmin ettiği gibi altı rakamda olmayacağını düşündürüyor. Rager, “Yapılan bir sürü analiz 100 bin dolar ile 300 bin dolar arasında değişiyor. Basit getiri oranı, aşağıdan tepe noktasına dönüşün her döngüde yaklaşık yüzde 20 oranında azaldığını gösterecektir.”

Buna göre, yaklaşık 63 bin kişi tarafından takip edilen analist, 100 bin dolar ile 300 bin dolar arasında bir fiyat bekleyenlerin aksine 75 bin dolar ve 80 bin dolar civarında bir rakam bekliyor. BTC, oraya ulaşmak için mevcut seviyeden yüzde 800’den fazla yükselmesi gerekeceğinden, bu büyük bir başarı olacak. Rager, 30 bin dolar ve daha sonra 50 bin dolar kar almaya başlamanın tavsiye edileceğini ve bundan sonra çok kısa bir süre için parabolik olabileceğini belirtti. Rager bu nedenle HODL tavsiyesinde bulundu. Rager şunu söyledi: “Her zaman en az 1 Bitcoin tutacağım, eğer 1 milyona giderse, harika olacak.”

“Mümkün Olmadığını Düşünüyorum”

Bu arada analist Crypto Michaël da Rager’in bu tahminlerine yanıt verdi. Michaël, “Böyle bir tahmin yapmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum” dedi. Michaël’a göre ileride olası bir FOMO durumunda, kripto para piyasalarında beklenmedik olaylara tanık olabiliriz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x