Yükleniyor...

Ünlü Analiste Göre Bitcoin’de Son Bir Dip Noktası Bekleyenler, O Treni Çoktan Kaçırdı

Bilindiği üzere Bitcoin geçen yıl büyük bir düzeltme görmüştü.

bitcoin plunge

Bilindiği üzere Bitcoin geçen yıl büyük bir düzeltme görmüştü. Kripto para topluluklarında düzeltme her zaman bir korku olarak yerini alır, ancak bu sefer bu düzeltme tahminini daha en başından söyleyen kripto para analisti haklı çıkmıştı. Analiste göre son bir dip görüp o fiyattan Bitcoin almak isteyen trader’lar o treni kaçırmış olabilir.

Anonim bir trader olan “Dave the Wave” Twitter’daki çok sayıdaki takipçisine, Bitcoin’in son dip fiyatının 6.400 dolar seviyesinde yaşandığını ve bunu kaçıranlar için ufukta bir dalışın görülmediğini belirtti.

Son düşüşten sonra kripto para trader’ı Dave the Wave, 2022 yılının sonunda dünyanın önde gelen kripto para biriminin 110.000 dolara gönderecek parabolik bir boğa koşusunu başlatacağını söyledi.

Teknik analist ayrıca, takipçilerine dip avcılığının Bitcoin’in için pek de akıllıca bir hareket olmadığını söyledi. Bunun yerine, trader’ların tren kalkmadan önce BTC satın almaları gerektiğini savundu. Kripto para teknik analisti durumu şöyle açıkladı:

“BTC’yi [bir sonraki son dipte] ideal fiyattan satın alabileceklerini düşünenler kendilerini kandırıyorlar.

En iyi taktik, fiyat ‘satın alma bölgesi’ndeyken ortalamanın üzerindeki fiyattan satın almaktır … Bir yıl önceki 3 bin dolar dip fiyatından beri bunu söylüyorum.”

Küresel ekonominin durgunluğa girmesiyle birlikte teknik analist Dave, yatırımcıların Bitcoin’in değerine göre kıtlığını izleyen stok-akış modelini unutmaları gerektiğini söylüyor.

Analist, ABD dolarının aşırı enflasyon riski altında olduğu fikrinin de fazla ciddiye alınmaması gerektiğini belirtti. Burdan sonra artık bakılması gerekenin sadece BTC için ne kadar talep olacağı olduğunu sözlerine ekledi.