Yükleniyor...

Ünlü Analiste Göre Bu Popüler DeFi Token’ı Her An Çakılabilir!

Yearn.

Unlu Analiste Gore Bu Populer DeFi Tokeni Her An Cakilabilir

Yearn.Finance (YFI), hem 30 binlik token arzı hem de mucizevi olarak fiyatının 1 Bitcoin’in (BTC) üzerine çıkması nedeniyle 2020’nin en çok konuşulan kripto para birimi haline gelmişti.

Popüler analist Tony Spilotro’ya göre eğer Bitcoin; kripto para piyasasının geri kalanını düşürürse DeFi token’ı 15 bin dolara ve hatta bu seviyenin daha da altına gerileyebilir.

DeFi’ı Etkileyebilir

Tüm kripto para birimleri şu anda ince bir buz üzerinde, Bitcoin ve Ethereum’un rüzgarını bekliyor. Bitcoin, şimdiye kadarki en uzun 10 bin doların üzerinde güçlü bir biçimde kalma süresi yaşadı ancak 2019 zirvesinden daha yüksek bir zirve yapamadı. Bitcoin fiyatının düşme riski piyasanın üzerinde asılı duran kara bir bulut durumunda ve nihayetinde bu durum DeFi’ın (merkeziyetsiz finans) bütün ateşini ve havasını söndürebilir.

DeFi token’ları, kripto para piyasasının ayı piyasasının düşük seviyelerinden ve hatta Kara Perşembe katliamından sonra yükselmesine yardımcı olan şeydir. Yearn.Finance (YFI) gibi bu token’larda yaşanan büyüme, yukarıda bahsedilenler gibi diğer büyük kripto para birimlerini kolayca geride bıraktı.

YFI sıfırdan, en üst sıradaki kripto para birimi ve piyasadaki en baskın varlık olan Bitcoin’den bile daha değerli hale geldi. Ancak piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi daha da düşmeye karar verirse, şimdi Bitcoin ile eşit seviyeye gelme riski altında.

Bitcoin Aşağıya Çekiyor

Bitcoin fiyatı, kripto piyasasının geri kalanını aşağı çekiyor, Yearn.Finance gibi DeFi token’ları dahil. YFI fiyatı 15 bin dolar veya daha düşük bir seviyeye gerileyebilecek bir baş ve omuz grafik modelini tamamlayabilir. Ancak bir kripto analistine göre bu durum yalnızca “eğer” Bitcoin düşerse yaşancak.

Analiste göre yapının baş kısmının boyun çizgisinden zirveye tam yüksekliği, kabaca %50’lik bir artışı simgeliyor. Analistin ifadelerine göre eğer model gerçekleşirse %50’lik bir düşüş yaşanır ve bu Yearn.Finance’i token başına 11 bin dolara geri götürür.

yearn.finance yfi

Bununla birlikte, yukarıda resmedildiği gibi, sağ omuz şu anda eksik ve ayılardan aşağı doğru daha fazla satış baskısı gerektirecek. Ancak şimdiden böylesine önemli bir düşüşün ve sadece 30.000 YFI’lik düşük bir arzın ardından, Bitcoin ve Ethereum’un tersine dönmesi durumunda ne olacağı konusunda kesin bir şey söylenemez.

Talep, DeFi alanına geri dönerse eğer Yearn.Finance gibi varlıklar bir kez daha pozitif fiyat hareketiyle hareket eder. Bu gerçekleşirse, token arzının ne kadar sınırlı olduğu düşünülürse, talep dinamikleri devreye girecek ve bunun yerine fiyatları yeni zirvelere çekecektir. Analiste göre şu sıra YFI’da ticaret yaparken dikkatli olmak gerekir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner