Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Analistin Kullandığı Bu 3 Metriğe Göre Boğa Koşusu Yolda!

Ünlü Analistin Kullandığı Bu 3 Metriğe Göre Boğa Koşusu Yolda!

ABONE OL:google-news

Üç yeni Bitcoin metriği, BTC/USD paritesinde 10 bin dolar seviyesine yakın zamanda hala erişilemese de, uçuşa geçirecek bir yükselişe işaret ediyor.

Cane Island Alternative Advisors’dan Varlık Yöneticisi Timothy Peterson’un açıkladığı üzere, kendi kullandığı metriklere göre Bitcoin hala sıkı bir şekilde boğayı göstermektedir.

200 Günlük Hareketli Ortalama, Metcalfe Kanunu ve En Düşük Fiyat

Peterson: “Ben 3 tane Bitcoin metriğini takip ederim: Metcalfe kanununu, düşük fiyatı ve 200 günlük hareketli ortalamayı.” diye bildirdi.

“29 Nisan tarihinde 4. kez yakınsama gerçekleşti. Önceki üç yakınsamada, fiyatta önemli bir yükseliş eğilimi gözlenmişti.”

Birkaç yıl önceki yakınsama, Bitcoin’in Nisan 2019’da başlayan boğa koşusundan hemen önce gerçekleşmişti.

200 günlük hareketli ortalama metriği, genellikle fiyat için uzun vadeli destek ve direnç seviyelerinin belirlenmesinde rol oynamıştır. Şu anda bu ortalama 8.000 dolar seviyesindedir.

Bitcoin’in Metcalfe kanunu metriği de, bir ağın değerini kullanıcı sayısının karesiyle ölçmesiyle bilinir.

Öte yandan en düşük fiyat metriği, belirli bir tarihte BTC/USD için minimum bir değer öngörmektedir. Peterson bu metrikler sonucunda, 31 Aralık 2020 değerinin 10.400 dolar olduğunu belirtti.

PlanB Hala Oyunda

Quant analistler, Bitcoin’in bu ayın başlarında üçüncü blok sübvansiyonundan bir darbe aldığını öne sürdü.

Yarılanma etkinliğinden günler önce bir fiyat düşüşü meydana gelmişti, ardından iyileşme ve bunu takiben bu hafta boyunca yine az da olsa bir düşüş gerçekleşti.

Ne olursa olsun, Bitcoin fiyatı hala stok-akış modeli fiyat aralığında görülmektedir.

Modelin yaratıcısı PlanB, yarılanmadan sonra gerçekleşecek 288.000 dolarlık bir fiyatın gerçekçi olmadığını söylemişti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

902BeğenenlerBeğen
402TakipçilerTakip Et
16,773TakipçilerTakip Et
482AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar