Yükleniyor...

Ünlü Analistler Bitcoin’de (BTC) Düşüş Bekliyor

Bitcoin’de (BTC) yeni haftanın mumu 9 bin 400 dolarlık direnç seviyesinin altında açıldı.

bitcoin

Bitcoin’de (BTC) yeni haftanın mumu 9 bin 400 dolarlık direnç seviyesinin altında açıldı. Bazı yatırımcılar Bitcoin’de ciddi bir düşüş bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para yatırımcısı Scott Melker, Bitcoin’in 9 bin 270 dolar seviyesinde tutunamama durumunda daha düşük seviyelerin geleceğini ifade ediyor. Melker, şunları söylüyor:

“Bu saatlik ıraksama küçük bir sıçrama için yeterliydi ancak bu büyük artan kama günlük olarak parçalanıyor gibi görünüyor. 9 bin 270 dolarda tutunmak gerekir, yoksa daha düşük seviyeler göreceğiz.”

Düşüş Trendi Devam Edebilir

Ünlü analist Josh Rager ise boğa perspektifini koruyabilmek için 9 bin 550 dolar seviyesine tutunmak gerektiğini ifade ediyor. Rager’a göre bu gerçekleşirse sonraki seviye 9 bin 800 dolar olacak.  Rager, şu ifadeleri kullanıyor:

“O zamana kadar, kişisel olarak düşüş trendi devam edebilir gibi hissediyorum.”

“Acele Etmemek Lazım”

Yerli analist Kripto Levent, Bitcoin’de yaşananlara ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Bu başlangıç hareketinin asıl direnci 9 bin 700’lerde orayı kırıp üstünde kalması yükseliş trendine kaldığımız yerden devam etmesi anlamına geliyor. Oraya gelebilmek için bir ara direncimiz var o da 9 bin 470’de. Ezcümle şunu diyebiliriz dostlar; 9 bin 700 üstü devam. 9 bin 40 altı karanlık kuyu. Bu iki aralık suların bulanık olduğu alanlar. Acele etmemek lazım.”

Kripto para birimi yatırımcısı Satoshi Flipper, Bitcoin için 9 bin dolar ila 9 bin 200 dolarlık destek bandının çok önemli olduğunu ifade etti. Flipper’a göre eğer BTC, 9 bin 200 ve 9 bin dolar altında kalırsa, ciddi bir düşüş trendi yaşanabilir.

NebraskanGooner ise attığı tweet’le uyarıda bulundu: “Bugün #bitcoin’den güzel hamle. Dikkatli olun. Oynaklıktan sonra genellikle tüm açgözlü insanları ve geç gelenleri yakalayan bazı yan hareketler gelir.”