Yükleniyor...

Ünlü Analistler Bitcoin’i Yorumladı

Bitcoin 3 Ocak'tan itibaren ivmeli bir şekilde artış gösteriyor.

Bitcoin Boğa

Bitcoin 3 Ocak’tan itibaren ivmeli bir şekilde artış gösteriyor. Bu artışın sonucu olarak yatırımcıları da kazanmaya devam ediyor. Ancak Bitcoin’in yükseliş eğrisini incelediğimizde yükselen Bitcoin’in bir noktada aşağı yönlü bir kırılma yaşayacağı ve tekrardan yükselişe geçeceği hem bizim hem de ünlü analistlerin ortak düşüncesi diyebiliriz.

Bugün yayınlan bir blog yazısında 45 yıllık ticaret tecrübesi ile sektörün saygın isimleri arasında yer alan Peter Brandt, Bitcoin’in yeni bir parabolik hareketin ilk başlarında olduğuna değindi. Ünlü analist,  Bitcoin’in, 14 Aralık 2018’de 3.225 dolarlık düşüşe ve 18 Aralık 2019’daki 6.477 dolarlık parabolik harekete benzer bir hareketi tekrardan göreceğimizi belirtiyor. Brandt, yayınlamış olduğu blog yazısında tam bir tahmin de bulunmaktan kaçınırken, Bitcoin’in gelecek yıl içerisinde 100.000 dolar seviyesine ulaşabileceğinin altını çiziyor.

Bir diğer ünlü analist Tone Vays ise Bitcoin için 9.700 dolar ve 10.000 dolar arasında önemli bir direncin olduğunu ve bu direncin kırılması ile birlikte Bitcoin’in ciddi bir sıçrama yapabileceğini belirtiyor. Vays, bu direncin kırılamaması durumunda ise Bitcoin’in 7.800 ile 7.300 dolar seviyelerine gerileyip yatırımcısına alım fırsatı vereceğini düşünüyor.

Ünlü analiste göre, Bitcoin’de yaşanan bu düşüşün hemen ardından 13.000 dolara sıçrama yapabilir.

Bitcoin için bugün başka bir yorumda bulunan isim, 10 yıllık deneyime sahip hisse senedi ve kripto para tüccarı Big Chonis oldu. Haftalık grafiği yorumlayan Chonis, Bitcoin’in yükselişinin her hangi bir kırılmaya olmadan öncelikle 9.500 dolar seviyesinin daha sonra ise 11.520 dolar seviyesinin göreceğini belirtiyor.

Yeni bir hafta yaklaşırken hem boğaların hem ayıların Bitcoin üzerinde nasıl bir etkiye sahip olacaklarını hep birlikte göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner