Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Analistten Bitcoin Yorumu: "7 Bin Dolara Düşebilir"

Ünlü Analistten Bitcoin Yorumu: “7 Bin Dolara Düşebilir”

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC), günlük grafikte güçlü bir yükselişle işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre lider para birimi yazının yazıldığı sırada 9 bin 785 dolardan işlem görüyordu. Analistlere göre BTC, önünde bulunan engelleri aşarsa önemli bir ralli sürecine girebilir.

Ünlü analist Josh Rager, hem Twitter hem de Telegram kanalı üzerinden yorumlarda bulundu. Rager, Bitcoin’in Darth Maul mumunun ardından (ki bunu ‘fake’ olarak nitelendirdi) 9 bin 300 dolar ve 9 bin 900 dolar arasında gidip geldiğini ifade etti. Rager, günlük kapanışların 9 bin 800 dolar altında kalmaya devam ettiğini belirterek bu uzun süreli direnişin sonunda BTC’nin ilerleyebileceğini ifade ediyor.

BTC Bitcoin

Rager’a göre grafikte bulunan anahtar alan, Bitcoin’in 13 bin dolara kadar yükselmesini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine geri dönmesini sağlamak için kırılacağı alan. Bitcoin, 2019 yılının Haziran ayından bu yana kademeli bir düşüş trendinde ve daha yüksek seviyeleri (10 bin 400 dolar) kıramamakta. Eğer Bitcoin burada kırılmazsa, 7 bin dolara kadar bir düşüş yaşanabilir.

“Bu Aralıkta Ticaret Yapmayın”

Bir diğer ünlü analist Crypto Michael ise takipçilerini uyardı. Michael, BTC’nin şu an bulunduğu aralığın ticaret yapmak için uygun olmadığını ifade etti. Analist, Buradaki bu aralık temelde ticaret dışı bir bölge. Bu aralıkta ticaret yapmak pek mantıklı değil. Sabırlı olun” ifadelerini kullandı.

Analist ayrıca BTC’de birincil senaryosunun 9 bin 100 – 9 bin 300 dolar aralığı olduğunu ifade etti. Ona göre böyle bir durumda 10 bin 500 dolara doğru ilerleme devam edebilir ve diğer seviyeler 11 bin 600 ve 11 bin 900 olur.

Yerli analist Erhan Ünal ise Bitcoin’in şu anda bulunduğu alan hakkında açıklamalarda bulundu. Ünal, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’ deki sıkışma önceki düşüş sıkışmaları gibi değil.Yukarı patlama olasılığı en yüksek olan sıkışma dizilimi”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar