Yükleniyor...

Ünlü Analistten Yarım Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Fundstrat Global Advisors'ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin'in (BTC) fiyatının uzun vadede yarım milyon dolara ulaşabileceğini iddia etti.

Fundstrat Analistinden Yarım Milyar Dolarlık Bitcoin BTC Fiyat Tahmini

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin’in (BTC) fiyatının uzun vadede yarım milyon dolara ulaşabileceğini iddia etti. Lee, bu fiyat hedefinin ne zaman gerçekleşeceği konusunda ise net bir tarih vermedi.

%4900’lük Artış Tahmini

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü analiste göre, Bitcoin’in kısa süreli bir düzeltmenin ardından bu yıl 40.000 dolara ulaşacağını söylemişti. Nasdaq’a konuşan analist, tahmini çok yüksek seviyelere çıkardı. Lee, BTC’nin yüzde 4900’lük artışla 500.000 dolara ulaşacağını ifade etse de tahminin gerçekleşmesi için ağa katılacak kullanıcı sayısının çok önemli olduğunu vurguladı.

Fiyat tahminleriyle daha önce de sık sık gündeme gelen Lee, 250.000 dolarlık ve 500.000 dolarlık tahminlerinin ne zaman gerçekleşeceği sorusu soruldu. Analist tahminlerinin gelişen ağ ile birlikte uzun vadede gerçekleşme ihtimalinin bulunduğunu belirtti..

“En Kötü İhtimal”

Daha ucuz ve daha güvenli olmasından dolayı Bitcoin’in geleneksel finansal sistemlerden daha iyi çalıştığını söyleyen Lee, 1 milyon dolarlık bir sınırötesi transferin Bitcoin ile 15 dolar gibi bir maliyetle yapılabildiğini fakat geleneksel sistemde 50 bin ila 100 bin dolar arasında masrafla karşılaşıldığını söylüyor.

Lee, her ne kadar büyük bir boğa görüşüne sahip olsa da, Bitcoin için bazı kıyamet senaryolarının yaşanabileceğinin de altını çiziyor. Ünlü analist, en ciddi tehlikenin potansiyel bir %51 saldırısı olabileceğini ve büyük devletlerin yasaklarıyla karşılaşılma ihtimali olduğunu söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x