Yükleniyor...

Ünlü Avukata Göre Ripple (XRP) Davayı Kaybedecek

Kripto para sektörüne yakınlığıyla bilinen avukat Stephen Palley’e göre Ripple (XRP), ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) ile sorun yaşıyor

ripple xrp sec

Kripto para sektörüne yakınlığıyla bilinen avukat Stephen Palley’e göre Ripple (XRP), ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) ile sorun yaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’e göre Ripple, platformun piyasaya sürülmesinden sonra yasa dışı yollardan menkul kıymet sattı. SEC, Ripple’ın kurucu ortakları Brad Garlinghouse ve Chris Larson’a karşı ayrıca dava açmıştı. Palley, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“XRP ile alakalı sorun, merkezi uygulamanın düşük hesap verilebilirlik ve yüksek nakit ödemeleri aracılığıyle kurucularını zengin etmede yatıyor. Clarence Darrow bu sorunu çözemez.

Eğer temyiz veya dava kararı çıkarsa Ripple davayı kaybeder.”

Daily Hodl haberine göre Palley, Ripple’ın davayı kazanıp SEC ile uzlaşacağına şüpheyle bakıyor:

“Bu bir tahmin. Ama yanılabilirim, kendimi korumak zorundayım çünkü avukatım. Ripple kaybedecek. Garlinghouse ve Larsen kaybedecek. Davayı düşürmek için uğraşacaklar ama kimse onları dinlemeyecek. Biraz incelenecekler ve ifade verecekler. Haciz işlemleri için delil toplayacaklar. Yargılamanın tekrarı için uğraşacaklar ve yine kaybedecekler.

Eğer sempatik bir yargıç davayı okuyup menkul kıymet  olmadığına ikna olmazsa direkT davayı kaybedecekler. Davayı kaybedecekler ve uzlaşacaklar.”

Avukata göre SEC ve Ripple büyük ihtimalle uzlaşamayacak.

22 Şubat’ta, dava ile alakalı ön duruşma gerçekleşecek.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x