Yükleniyor...

Ünlü Balina, Likidite Krizi Çıktığında Bitcoin (BTC) Yerine Bu Altcoin’i Tercih Edecek

Bitfinex'te büyük Bitcoin işlemleri açmakla bilinen bir kripto para balinası; BTC'nin engelleyemediği, yaklaşan bir türev krizi olduğunu söylüyor.

btc whales

Bitfinex’te büyük Bitcoin işlemleri açmakla bilinen bir kripto para balinası; BTC’nin engelleyemediği, yaklaşan bir türev krizi olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yaklaşık iki aylık bir aradan sonra, kısa süre önce Twitter’a dönen Joe007;likidite krizi başladığında, kriz iyice kötüleşene kadar altına ve Tether’a (USDT) yatırım yapacağını söyledi.

İleri teknoloji tahminleri küresel türevlerinin nominal değerinin, cari kripto piyasa değeri bakımından yaklaşık 1 katrilyon dolar olduğunu belirtiyor.

“Yanlış anlatılar bu şekilde yaratılır. Kavramsal değer gibi alakasız bir metriğin, kripto para piyasası sınırı gibi şüpheli bir metrikle karşılaştırılması, kaçınılmaz takdir yanılsamasına yol açar. İnsanlar sonra ‘Vay be! Ne büyük bir büyüme potansiyeli’ derler.

Aslında böyle bir karşılaştırmanın gösterdiği tek şey: kripto paraların küresel ekonomideki değerlerle ve finansal güçlerle ne kadar az oranda karşılaştırıldığı. Türev krizi tam olarak gerçekleşmeye başlarsa, kripto paranın bir şekilde bağışıklık kazanacağını bile düşünmeyin.”

Joe007, Bitcoin’in mevcut gerçek talebini ölçmenin mümkün olduğunu düşünmüyor.

“Fiyatlandırma döngüsü geçen seferki gibi olursa, önceki ATH’nin yaklaşık %50’sinin konsolidasyon öncesi ralli aşaması için makul bir seviye olduğunu söyleyebilirim. Ancak IMHO bu konsolidasyon aşaması kaldıraç nedeniyle bozulmuştur. Yani keşfedilmemiş suların içindeyiz.”

Joe, Bitcoin’in bir para biriminden daha fazla olma potansiyeline inanıyor ve bunu, zaman içinde toplum üzerinde dönüştürücü bir etkisi olacak bir “siyasi olmayan, müsadere edilemez, kendi kendini yöneten ekstra sert para” olarak tanımlıyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.089 dolar idi. Bu yazı yazıldığı sırada dijital varlık, 9.265 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x