Yükleniyor...

Ünlü Banka Kripto Para Saklama Hizmeti Sunacak

Güney Kore'nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto saklama hizmetini başlatacak.

kb kripto para saklama hizmeti

Güney Kore’nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto saklama hizmetini başlatacak. Yerel haber kaynağı Digital Today tarafından bildirilene göre, banka; KB Dijital Varlık Saklama için ticari marka başvurusunda bulundu. 31 Ocak’ta yapılan başvuruya göre bankanın hizmeti yakında başlatabileceği tahmin ediliyor. Bir ticari marka başvurusu, genel olarak, bir raporun, bir işletmenin ürün ve hizmetleri markalaştırmaya başladığını ve geliştirme çalışmalarının çoğunun tamamlandığını gösterir. Bir KB Kookmin Bank yetkilisi verdiği demeçte, belirli lansman tarihi hakkında yorum yapmak istemediğini söyledi.

Finans Sektöründe Değişim Rüzgarları

Haziran 2019’da KB, bir kripto velayet hizmeti geliştirmek için Atomrigs Lab ile ortaklık kurdu. Atomrigs Lab, çok taraflı hesaplama (MPC) şifreleme teknolojisini kullanarak kripto para birimlerini güvence altına alan bir ürün oluşturuyor. Bu teknoloji, sabit bir özel anahtar yerine rastgele anahtar paylaşımları üretir. Bu önemli paylaşımlar, bir işleme toplu olarak yetki verebilecek bir çıktı elde etmek için ayrı olarak saklanır ve hesaplanır.

KB, kripto para saklama teklifinin ötesinde, cuma günkü habere göre ticaret, yatırım danışmanlığı ve varlık yönetimi gibi dijital varlıklarla ilgili başka hizmetler de sunabilir. Bankanın kripto alanına girişinin Güney Kore’nin tüm finans sektörünü değiştirmek için bir katalizör olabileceği bildiriliyor. Haberde ayrıca en iyi rakip bankalar Shinhan, Hana ve Woori’nin de sektöre girdiği ifade ediliyor.

Bu ayın başlarında, Güney Koreli milletvekilleri, Kore’nin mevcut Finansal Bilgi Yasası’nda yapılan bir değişiklikle kripto firmaları için daha katı kara para aklama karşıtı (AML) kurallar koyma lehine oy verdiler. Yasa, tüm kripto firmalarının ülkedeki düzenleyicilere kaydolmasını gerektiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x