Yükleniyor...

Ünlü Bitcoin Boğasından Korkutan Uyarı: Bitcoin (BTC) Sert Düşecek!

Real Vision CEO'su ve Bitcoin savunucusu Raoul Pal, ufukta büyük bir Bitcoin düzeltmesinin olabileceğine dair bir uyarı yaptı.

unlu bitcoin bogasindan korkutan uyari bitcoin btc sert dusecek

Real Vision CEO’su ve Bitcoin savunucusu Raoul Pal, ufukta büyük bir Bitcoin düzeltmesinin olabileceğine dair bir uyarı yaptı.

Bir dizi tweet’te, büyük Bitcoin boğası 289.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in yerel bir zirveye ulaştığına dair işaretler gösterdiğini söylüyor. Pal, giriş ve çıkış fırsatlarını zamanlamak için DeMark göstergesini kullanıyor. DeMark ardışık göstergesi 9 değerinde yanıp söndüğünde, trader’lar bunu bir geri çekilme sinyali olarak kabul ediyor.

Makro yatırımcı, BTC’nin haftalık grafiğine de bakıyor ve bunun da zirveye çıktığını söylüyor.

“Haftalık en yüksek sayıları da biriktiriyor… ve daha büyük bir düzeltme çok olası görünüyor.”

Pal, aylık grafiğin 9 sıralanmasına dikkat çekiyor.

“Ve endişe verici bir şekilde, aylık grafik 9 zirvesine yerleşti.”

Pal, zirve sinyallerinin birden fazla zaman diliminde kesişmesinin önemli bir geri çekilme olasılığına işaret ettiğini belirtiyor.

“Tüm bunlar, daha büyük bir düzeltme olasılığını ortaya koyuyor. Bu bir [kesinlik] değil, ancak 3 zaman serisindeki en iyi modeller ciddiye alınması gereken bir şeydir ve uzun vadeli bir HODLer değilseniz, biraz dikkatli olmanızı öneririm.”

Trader ve kripto para analisti Michaël van de Poppe de bir BTC düzeltmesi bekliyor. Van de Poppe yeni yayınladığı bir videoda, yatırımcıların dikkat etmesi gereken seviyeleri ana hatlarıyla açıklıyor.

“Burada gördüğümüz şey, hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan haftalık alan, direnç bölgesi. Haftalık zaman diliminde olan önceki direnç seviyelerine göre başlangıçta ilginç olarak işaretlediğimiz seviyelerimiz var ve en önemlisi 14.000 – 13.500 dolar civarında. Yani düzeltici bir hamle yaparsak bu seviyelerden herhangi biri çok önemlidir. Buna anlam veremiyorsak, muhtemelen fırlayacak demektir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x