Yükleniyor...

Ünlü Bitcoin Milyarderi Finansal Özgürlük Sağlama Stratejisini Açıkladı

Bitcoin milyarderi ve risk sermayesi fonu Social Capital Chamath Palihapitiya'nın kurucusu, finansal özgürlüğe ulaşmak için stratejisini paylaştı.

Unlu Bitcoin Milyarderi Finansal Ozgurluk Saglama Stratejisini Acikladi

Bitcoin milyarderi ve risk sermayesi fonu Social Capital Chamath Palihapitiya’nın kurucusu, finansal özgürlüğe ulaşmak için stratejisini paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Shane Parrish ile yeni bir röportajda, Palihapitiya şöyle dedi:

“Bana göre, insanlara daha makul bir yol haritası verebilirsek, öğrenebilirler ve zaman ayırıp çalışıp birbirlerine beş, ondan fazla yardım edebilecek benzer düşünen insanlardan oluşan bir topluluğa sahip olabilirler. Sermayeyi birleştirmek için on beş, yirmi yıl geçebilir. Ne kadar küçük olursa olsun ama başlangıç ​​olarak, kaç kişinin kendi başına finansal özgürlüğe kavuşabileceğine şaşıracaksınız. Ve bunun içinde bulunduğumuz iç karartıcı durumdan bir çıkış yolu olduğunu düşünüyorum.”

Bir örnek olarak Palihapitiya, Tesla topluluğu içindeki deneyimini vurguluyor. Palihapitiya, 2015 yılında şirket hakkında kitle kaynaklı bilgi edinen bir yatırımcı topluluğu bulduğunu ve bunun da kendisinin Elon Musk’la bahse girmesine neden olduğunu söyledi.

Palihapitiya, ekonominin her şeyin parçalandırılabileceği ve ortalama insanların eline geçecek bir varlığın sahiplik payını alabileceği yeni bir çağa girdiğini söylüyor.

“Her şeyi finanse etmeye başlıyoruz. Hayal edebileceğiniz her şeye iliştirilmiş finansal artışlar yaratmaya başlıyoruz.

Eskiden sadece spor ayakkabı satın alırdınız. Şimdi, spor ayakkabı alıp satıyorsunuz ve bunun lideri olan pazar bugün az önce neredeyse iki milyar dolarlık bir değerlemeyle 200 milyon dolar topladıklarını açıkladı.”

Bitcoin konusundaki duruşuna gelince, Palihapitiya bir numaralı kripto para biriminde yükselişe geçtiğini söylüyor.

“Finansal ortodoksiyi ortadan kaldırdığımızı düşünüyorum ve bu süreçte dalgalanma anları yaşanacak. Bu sadece akıllı bir risk yönetimi meselesi.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x