Yükleniyor...

Ünlü Borsa Nasdaq Bitcoin İçin Hazırlık Yapıyor

Dünyanın en büyük 2.

Nasdaq Bitcoin İçin Hazırlık Yapıyor

Dünyanın en büyük 2. borsası olan Nasdaq CEO’su Adena Friedman’a göre Nasdaq, olası bir Bitcoin vadeli işlem ürünleri için inceleme yapıyor. Bloomberg News ile yaptığı röportajda Friedman, şirketin şu anda isimsiz bir ortakla bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini araştırdığını söyledi. Kasım 2017’de The Wall Street Journal, Nasdaq’ın böyle bir çalışma yaptığını ve 2018’in ilk yarısında piyasaya sürülmeyi amaçladığını bildirmişti. O zamandan bu yana Bakkt iştiraki aracılığıyla başlatılan Bitcoin türev ürünü de dahil olmak üzere birçok ürün çıkarıldı.

Nasdaq CEO’su 2 Husustan Bahsediyor

Nasdaq’a gelince, Friedman Bitcoin vadeli işlem ürününün piyasaya sürülmesini etkileyebilecek iki husus olduğunu söyledi. Birincisi, firma rekabetten ayrı duracak bir ürünü piyasaya sürmek istiyor. İkincisi ise kripto para birimine bağlı bir gelecek için uygun risk yönetimi temeline sahip olmak hedefleniyor. Friedman, “Bu iki şey hala üzerinde çalıştığımız şeyler” dedi. Friedman ayrıca “dijital para ve kripto para birimlerinin küresel ekonomide rol oynayacağını” söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner