Yükleniyor...

Ünlü Borsadan Önemli Karar: Kaldıraçlı İşlemleri Kaldırıyor!

Coinbase, CFTC kılavuzuna dayanarak yarın tüm kaldıraçlı işlemleri askıya alacak. Kripto borsası Coinbase, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) son düzenlemeleri nedeniyle tüm marjinal ticaretini sona erdirmeyi planlıyor

ban marjin kaldirac coinbase

Coinbase, CFTC kılavuzuna dayanarak yarın tüm kaldıraçlı işlemleri askıya alacak. Kripto borsası Coinbase, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) son düzenlemeleri nedeniyle tüm marjinal ticaretini sona erdirmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

San Francisco merkezli ticaret platformu müşterilerin Perşembe günü TSİ 01.00’dan itibaren yeni marjin ticareti yapmalarını engelleyeceğini duyurdu. Coinbase, mevcut pozisyonların süresi dolduğunda, marjin ticareti özelliğini önümüzdeki ay tamamen sona erdirecek.

Müşteriler marjin üzerinden işlem yaptıklarında, menkul kıymet veya kripto para birimi gibi bir varlığa yapılan yatırımın maliyetini karşılamak için borsadan veya komisyoncudan etkin bir şekilde borç alırlar. Bu, trader’ların pozisyonlarını yükseltmelerine, böylece karlarını veya zararlarını artırmalarına olanak tanır. Borsa, bu kararın nedeni olarak dijital varlıkların “fiili teslimi” hakkındaki Komisyon’un Mart ayındaki raporuna atıfta bulunarak, CFTC’nin “son kılavuzuna” işaret etti, ancak kılavuzun hangi yönünün harekete neden olduğunu belirtmedi.

Kökleri Bitfinex’e karşı 2016 yaptırım eylemine dayanan bu kılavuz, bir müşterinin bir kripto para biriminin yasal olarak kontrolünü ele geçirdiğinin söylenebileceği durumlar hakkında kurallar sağlamayı amaçladı. Kılavuza göre, kaldıraç veya teminat sözleşmesi yoluyla satın alınan varlıklar tasfiye edilemez.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x