Yükleniyor...

Ünlü CEO Bitcoin’de (BTC) Bu İki Nedenden Dolayı Boğa Koşusu Bekliyor

Uluslararası finansal danışmanlık devi deVere Group'un CEO'su ve kurucusu Nigel Green, Bitcoin’in (BTC) yakında yeni bir boğa koşusuna başlayacağını söyledi.

nlü CEO Bitcoin’in BTC Bu İki Nedenden Dolayı Boğa Koşusuna Başlayacağını Söyledi

Uluslararası finansal danışmanlık devi deVere Group’un CEO’su ve kurucusu Nigel Green, Bitcoin’in (BTC) yakında yeni bir boğa koşusuna başlayacağını söyledi. Green, gerçekleşmesini beklediği boğa koşusunun katalizörü olarak, yaklaşmakta olan yarılanmayı (halving) ve küresel makro faktörleri gösterdi.

Ekonomik Koşullar Bitcoin’i (BTC) Destekliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Green, Bitcoin yarılanmalarının geçmişte “muazzam” bir satın alma baskısı oluşturduğunu ve 2020 yarılanmasının farklı olacağını düşünmek için hiçbir neden görmediğini söyledi.

Ancak bu sefer ilave olarak Green, Bitcoin’in elverişli bir ekonomik ortam tarafından destekleneceğine inandığını belirtti ve görüşünü şu şekilde açıkladı:

Sıfır faiz oranlı bir döneme doğru ilerliyoruz. Bu, fiat para birimini tutma teşvikini azaltır. Buna ek olarak, faiz indirimleri tipik olarak daha yüksek enflasyona yol açar ve bu da geleneksel para birimlerinin satın alma gücünü azaltır.

Bu nedenle, Bitcoin ve diğer merkezi olmayan kripto para birimleri daha çekici hale geliyor ve fiyatlar artan talebe karşılık yükselecektir.

Ekonomik Çöküntü Yatırımcılar İçin Fırsatlar Sunabilir

Yeni bir blog yazısında Green, salgının ekonominin birçok sektörünü boğabileceğini, ancak yatırımcılar için yeni fırsatlar oluşturacağını savunuyor.

Green’e göre, Apple, Facebook, Amazon ve Alphabet gibi Silikon Vadisi teknoloji devleri hala yatırım yapabilirler, bu durum süpermarketlere, sağlık ve ilaç şirketlerine, nakliye şirketlerine ve elektronik üreticilere olumlu fırsatlar sunabilir.

DeVere Group’un şu anda dünyanın dört bir yanında 80.000 müşterisi bulunuyor ve 10 milyar dolardan fazla varlığı yönetiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x