Yükleniyor...

Ünlü CEO Mike Novogratz, Bitcoin (BTC) ile İlgili 5 Yıllık Beklentisini Paylaştı

Galaxy Investment Partners'ın kurucusu ve CEO'su Novogratz Bloomberg TV ve Radyo ile yaptığı röportajda "Bitcoin'in önümüzdeki beş yıl içinde herhangi bir zamanda işlemsel bir para birimi olarak kullanılacağını sanmıyorum" dedi.

Unlu CEO Mike Novogratz Bitcoin BTC ile Ilgili 5 Yillik Beklentisini Paylasti
Galaxy Investment Partners’ın kurucusu ve CEO’su Novogratz Bloomberg TV ve Radyo ile yaptığı röportajda “Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde herhangi bir zamanda işlemsel bir para birimi olarak kullanılacağını sanmıyorum” dedi. “Bitcoin bir değer deposu olarak kullanılıyor.” diye de ekledi.

Kripto para hayranları, pandemi sırasında merkez bankası para basımı ve enflasyonun daha yüksek olma potansiyeli hakkında endişelerini dile getirirken bu konuyu da tartışma konusu haline getirdi. Topluluk, Çin’in halihazırda dijital bir yuanı test ederken, küresel merkez bankalarının kendi dijital varlıklarını yaratmaya çalıştığına işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, PayPal Holdings Inc.’in müşterilerin kripto para birimlerini kullanmasına izin vereceğini açıklamasının ardından bir yıldan uzun bir süre sonra ilk kez Çarşamba günü 13.000 $ ‘ın üzerine çıkarak bu hafta %13’ten fazla yükseldi. Bitcoin Cuma günü yaklaşık %1.8 düşüşle 12.882 $ ‘a geriledi, bu bir hafta içindeki ilk düşüş olarak yansıdı.

Novogratz ve birçok kripto para taraftarı, PayPal’ın geniş kullanıcı tabanına atıfta bulunarak haberi oyunun kurallarını  değiştirecek bir gelişme şeklinde müjdeledi. Platformdaki müşteriler, dijital cüzdanlardan Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto para birimlerini satın alabilir, satabilir ve tutabilir, ayrıca ağındaki 26 milyon trader’dan alışveriş yapmak için sanal parayı kullanabilir.

Novogratz, Visa Inc., Mastercard Inc. ve American Express Co. gibi şirketlerin, trader’larının sabit paralar ve kripto para birimlerinde işlem yapabilecekleri platformlar sunmak için “bir yıl içinde” bu gelişimi takip edeceklerini tahmin ediyor.

Novogratz, “Kripto paranın gerçek anlamda bir şey olup olmadığı, Bitcoin’in bir varlık olup olmadığı, blok zincirinin finansal altyapının bir parçası olup olmayacağı artık bir tartışma konusu değil” dedi. “Ancak zaman bir para birimi olacağı belli değil ve bu nedenle her şirketin bir planı olması gerekiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x