Ünlü Dijital Ödeme Şirketi Neden XRP'yi Dışladı? • Coinkolik
Yükleniyor...

Ünlü Dijital Ödeme Şirketi Neden XRP’yi Dışladı?

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, PayPal'ın neden XRP'yi listesine eklemediği ve müşterilerin satın almasına, satmasına ve depolamasına olanak tanımadığı konusundaki görüşünü sundu.

Unlu Dijital Odeme Sirketi Neden XRPyi Disladi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, PayPal’ın neden XRP’yi listesine eklemediği ve müşterilerin satın almasına, satmasına ve depolamasına olanak tanımadığı konusundaki görüşünü sundu.

PayPal bu hafta ABD’deki milyonlarca kullanıcısının Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’i (BCH) platformda kullanabileceklerini duyurdu. Konuyla alakalı olarak Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Garlinghouse ise PayPal’ın bu kararı muhtemelen dijital ödeme devinin bu kripto para birimlere düzenleyici bir bakış açısıyla güvendiği için aldığını ifade etti.

“PayPal, Bitcoin ve Ether ile yaşamayı planladıklarını söyledi ve bunun bir kısmı yasal düzenlemelere dayanıyor. XRP veya diğer kripto para birimleri gibi bir teknolojiye yatırım yapmak isteyen bir şirketseniz, düzenleyici konusunda netlik yoksa, o zaman net olanlarla gitmeniz muhtemel. Ve bu sadece PayPal ile değil, aynı zamanda piyasada ‘Bitcoin ve Ethereum ile başlayacağım çünkü Amerika Birleşik Devletleri’nden onay mührüne sahipler’ diyen diğer kişilerde de gördüğünüz şey bu. Açıkçası Japonya gibi diğer ülkelerde, eşit şartların olduğu çok daha geniş bir taban görüyorsunuz ve birden fazla katılımcının bu pazarda başarıya ulaştığına şahit oluyorsunuz.”

Yanlış Adımları Var

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca Garlinghouse, PayPal’ın kullanıcıların kripto para birimlerini diğer cüzdanlara taşımasına izin vermeyeceği gerçeğinin yanlış bir adım olduğunu düşünüyor. Garlinghouse daha önce de haberini verdiğimiz gibi bu konuda, “İki adım ileri, bir adım geri. Bir ödeme öncüsünün kripto para birimlerine yöneldiğini görmek harika, ancak kripto paranın bazı temel ilkeleri/faydaları reddediliyor. PayPal’ın düzenleyici belirsizlik konusunda endişelendiğinden şüpheleniyorum ve bunun çeşitli düzeylerde kullanıma sunulmasını etkiliyor” ifadelerini kullanmıştı.

Ripple geçtiğimiz haftalarda Garlinghouse’un ABD’de haksız bir oyun alanı yaratan düzenlemeler nedeniyle merkezini ABD dışına taşıma fikrini duyurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x