Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ünlü Dijital Ödeme Şirketi Neden XRP'yi Dışladı?

Ünlü Dijital Ödeme Şirketi Neden XRP’yi Dışladı?

ABONE OL:google-news

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, PayPal’ın neden XRP’yi listesine eklemediği ve müşterilerin satın almasına, satmasına ve depolamasına olanak tanımadığı konusundaki görüşünü sundu.

PayPal bu hafta ABD’deki milyonlarca kullanıcısının Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash‘i (BCH) platformda kullanabileceklerini duyurdu. Konuyla alakalı olarak Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Garlinghouse ise PayPal’ın bu kararı muhtemelen dijital ödeme devinin bu kripto para birimlere düzenleyici bir bakış açısıyla güvendiği için aldığını ifade etti.

“PayPal, Bitcoin ve Ether ile yaşamayı planladıklarını söyledi ve bunun bir kısmı yasal düzenlemelere dayanıyor. XRP veya diğer kripto para birimleri gibi bir teknolojiye yatırım yapmak isteyen bir şirketseniz, düzenleyici konusunda netlik yoksa, o zaman net olanlarla gitmeniz muhtemel. Ve bu sadece PayPal ile değil, aynı zamanda piyasada ‘Bitcoin ve Ethereum ile başlayacağım çünkü Amerika Birleşik Devletleri’nden onay mührüne sahipler’ diyen diğer kişilerde de gördüğünüz şey bu. Açıkçası Japonya gibi diğer ülkelerde, eşit şartların olduğu çok daha geniş bir taban görüyorsunuz ve birden fazla katılımcının bu pazarda başarıya ulaştığına şahit oluyorsunuz.”

Yanlış Adımları Var

Ayrıca Garlinghouse, PayPal’ın kullanıcıların kripto para birimlerini diğer cüzdanlara taşımasına izin vermeyeceği gerçeğinin yanlış bir adım olduğunu düşünüyor. Garlinghouse daha önce de haberini verdiğimiz gibi bu konuda, “İki adım ileri, bir adım geri. Bir ödeme öncüsünün kripto para birimlerine yöneldiğini görmek harika, ancak kripto paranın bazı temel ilkeleri/faydaları reddediliyor. PayPal’ın düzenleyici belirsizlik konusunda endişelendiğinden şüpheleniyorum ve bunun çeşitli düzeylerde kullanıma sunulmasını etkiliyor” ifadelerini kullanmıştı.

Ripple geçtiğimiz haftalarda Garlinghouse’un ABD’de haksız bir oyun alanı yaratan düzenlemeler nedeniyle merkezini ABD dışına taşıma fikrini duyurmuştu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar