Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ünlü Dijital Varlık Yönetim Şirketi: XRP, 2021'in Sonunda Tarih Olacak

Ünlü Dijital Varlık Yönetim Şirketi: XRP, 2021’in Sonunda Tarih Olacak

ABONE OL:google-news

New York merkezli dijital varlık yönetim şirketi Arca’nın kurucu ortağı Phil Liu, XRP’nin bu yıl sonuna kadar “tarih olacağını” düşünüyor. Bir U.Today haberine göre, Liu şunları söyledi:

“Bu şeyin 2021’in sonuna kadar tarih olacağını düşünüyorum.”

XRP, Ripple’ın Tek Gelir Akışı

Aralık ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), tartışmalı altcoin’in arkasındaki blokzinciri şirketi Ripple’a dava açtı.

Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve eski patronu Chris Larsen’i de hedef alan dönüm noktası niteliğindeki dava, iki yöneticiye yönelik şahsi suçlamaların yanı sıra kayıt dışı XRP satışlarından yaklaşık 600 milyon dolar kazandığı iddiasını yöneltti.

Bir menkul kıymetler avukatı olan Liu, çok konuşulan suçlamada sunulan iddiaları “ikna edici” bulduğunu söylüyor. Şirketin ürünlerini “yetersiz” olarak tanımlayan Liu, XRP’nin firmanın tek gelir akışı olduğunu söylüyor. Şubat 2020’de Garlinghouse, Financial Times’a XRP satışları olmadan Ripple’ın kar elde edemeyeceğini söylemişti:

“XRP satmasaydık, nakit akışımız pozitif olmazdı.”

Liu, şirketin SEC davasının merkezinde yer alan XRP satışlarına herhangi bir alternatifi olmadığı için Ripple’ın 2021’in sonunda iflas edebileceğini tahmin etti:

“ABD’den çıkıp ABD’li yatırımcıların XRP satın almasının dışında XRP satışlarının yerini alacak uygun bir alternatif görmüyorum. Sıfırdan başlamak zorunda kalacaklar çünkü Ripple bir ABD merkezli şirket iken elde ettiği tüm karları kaybedecek.”

Howey Testine Uymuyor

Ripple‘ın avukatı Andrew Ceresney ise, XRP‘nin belirli bir dijital varlığın bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için kullanılan Howey testine uymadığını iddia ediyor:

“Bizim için bu, SEC’in Howey’i kırılma noktasının ötesine taşımaya çalışması anlamına geliyor.”

XRP, yayın saati itibariyle 0.2743 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar