Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Ekonomist Altınlarını Satıp Bitcoin (BTC) Alacak!

Ünlü Ekonomist Altınlarını Satıp Bitcoin (BTC) Alacak!

ABONE OL:google-news

Sermayesinin %50’sinden fazlası Bitcoin’de olan Global Macro Investor’ın kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, önümüzdeki 5 yıl içinde Bitcoin’i 1.000.000 dolara itecek bir kurumsal fon dalgası bekliyor.

Stansberry Research ile yaptığı röportajda, eski hedge fonu yöneticisi, yatırımcılar ekonominin COVID-19 salgınından kaynaklı gördüğü zarardan çok daha yavaş bir şekilde iyileşeceğini fark ettikçe dünya ekonomisinin “umut aşamasından” “iflas aşamasına” geçtiğini söylüyor. Kurumsal benimsemenin yanı sıra, bu anlatının devasa bir uzun vadeli BTC boğa döngüsü için mükemmel bir kurulum yaratabileceğine inanıyor. Pal, şu ifadeleri kullanıyor:

“Etrafta teşvik yok ve Avrupa, ABD ve başka yerlerde daha fazla sorunumuz var. İşletmelerin yeterli nakit akışı yok. Sürüler halinde yaklaşıyorlar ve ben buna ‘İflas Aşaması’ diyorum. Evet, bence yaklaşık 1 milyon dolar doğru bir tahmin olacak. Tüm kurumlardan ve konuştuğum tüm insanlardan bildiğim kadarıyla, buna muazzam bir para akışı geliyor. Muazzam bir para dalgası.”

Altınlarını Satıp Bitcoin Alacak

Pal, kendisini hem altının hem de Bitcoin‘in benimseyicilerinden birisi olarak görse de, hala daha fazla Bitcoin almak için altını satmayı düşündüğünü söylüyor:

“Makro fırsata ulaştığınızda, her şey gerçekleştiğinde ve Bitcoin oluşturduğu bu kalıplardan çıkmaya başladığında, büyük ölçüde altından daha iyi performans gösterecektir. Bundan %100 eminim, öyleyse neden altın tahsis edeyim?”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar