Yükleniyor...

Ünlü Ekonomist, Bitcoin’i (BTC) Gerçek Bir Para Birimi Olarak Görmüyor

Dünyaca ünlü ekonomist Steve Hanke, sadece altın destekli kripto para birimlerinin gerçek para birimleri olduğunu söylüyor.

steve hanke bitcoin

Dünyaca ünlü ekonomist Steve Hanke, sadece altın destekli kripto para birimlerinin gerçek para birimleri olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En üretken kripto para eleştirmenlerinden ekonomist Steve Hanke, Bitcoin’in (BTC) spekülatif bir varlıktan başka bir şey olmadığını iddia etmeye devam ediyor. Ona göre sadece altın destekli kripto para birimleri, gerçek para birimleri olarak kabul edilebilir.

Kuzey Kore ve Laleler

Hanke’nin Bitcoin ve kripto para birimi alanını çok fazla düşünmemesi, kimseyi şaşırtmamalı. 2020’de, büyük kurumsal yatırımcıların yüzde 25’i zaten Bitcoin’e sahip olduğunda, Johns Hopkins Üniversitesi takipçilerine BTC’den “veba gibi” kaçınılması gerektiğini söylemişti. Buna sebep olarak ise Kuzey Kore’nin bu teknolojiyi sevmesi gösterilmişti. Hanke, kripto paralara yatırım yapmanın 17. yüzyılın başlarında Hollanda’da lale soğanları satın almakla eşdeğer olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’e karşı düşmanlığına rağmen, Hanke, Ocak 2019’da Venezuela için tasarlanan dolarla sabitlenmiş bir ERC20 stablecoin’i geliştiren proje AirTM’in yönetim kurulu üyesi oldu.