Yükleniyor...

Ünlü Ekonomist Joe McCann: Bitcoin 2020’de Rekor Kıracak!

Fed'in 11 yıl aradan sonra geçtiğimiz ay faiz indirimine gitmesi sonrası Bitcoin fiyatında ciddi bir yükseliş yaşanmıştı.

Bitcoin Rallisi

Fed’in 11 yıl aradan sonra geçtiğimiz ay faiz indirimine gitmesi sonrası Bitcoin fiyatında ciddi bir yükseliş yaşanmıştı. Bu, Bitcoin’in geleneksel piyasalarla son derece içli dışlı olduğunun bir göstergesiydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçen haftasonu dünyanın önde gelen merkez bankaları­nın başkanları ve araştırmacıları Amerika’nın Wyoming eya­letinde, Jackson Hole kentinde geleneksel buluşmasını gerçekleştirdi. Toplantıda mali politikalarla birlikte kripto paraları masaya yatırıldı. Toplantının ardından Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası faiz indirimine gitme sinyali verirken, Fed tarafından karmaşık sinyaller geldi.

Toplantı öncesinde bir araya gelen araştırmacıların birçoğu faiz indirimine gidilmesi gerektiğini savunurken bir kısmı gidilmemesi görüşündeydi. Federal Funds tarafından yayınlanan faiz indirimi indikatörüne göre piyasa Eylül ayında Fed’in bir faiz indirimine gitmesi beklentisine girmiş durumda. Ayrıca Fed’in 2020 yılında bir faiz indirimine gitmesi bekleniyor.

Ünlü ekonomist Joe McCann Twitter hesabı üzerinden bir tablo paylaştı ve 2020 yılında Bitcoin rallisinin başlayacağının garanti olduğunu ima etti.

Fed’in 11 yıl aradan sonra faiz indirimine gitmesi diğer merkez bankalarının da harekete geçmesine neden oldu. Birçok ülkenin merkez bankası çoktan faiz indirimine gitmiş durumda. Daha fazla merkez bankasının da faiz indirimine gitmesi bekleniyor. Merkez bankalarının faiz indirimine gitmesi


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x