Yükleniyor...

Ünlü Ekonomist Nouriel Roubini: JPM Coin’e Kripto Para Demek Komik

"Kriz Kâhini" olarak nam salan ünlü ekonomist Nouriel Roubini, ABD’nin en büyük bankası JPMorgan tarafından geliştirilen JPM Coin'i kelimenin tam anlamıyla yerden yere vurdu.

JPM Coin

“Kriz Kâhini” olarak nam salan ünlü ekonomist Nouriel Roubini, ABD’nin en büyük bankası JPMorgan tarafından geliştirilen JPM Coin’i kelimenin tam anlamıyla yerden yere vurdu.

ABD’li bir banka tarafından geliştirilen ilk kripto para olma özelliği taşıyan JPM Coin, Ethereum sürümü olan Quorum üzerinde çalışacak. JPMorgan, JPM Coin’i müşterilerinin sınır ötesi işlemlerinde kullanacak. JPMorgan, günlük 6 trilyon dolarlık parasal işleme aracılık ediyor ve banka için JPM Coin’in oldukça önemli bir yeri bulunuyor. ABD Doları’na endeksli olacak şekilde tasarlanan JPM Coin, JPMorgan müşterilerinin bankaya dolar ile para yatırdıktan sonra sahip olabilecekleri bir coin.

“Blockchain veya Kripto Para ile Ne Tür Bir İlgisi Var”

Ünlü ekonomist Nouriel Roubini, JPM Coin’e ilişkin konuştu ve onun Blockchain veya kripto para ile ne tür bir ilgisi olduğunu sordu. Roubini, JPM Coin’in “Özel, halka açık değil; izinli, izinsiz değil; işlemin doğrulanması güvenilir otoritelere bağlı, güvenilmezlere değil; merkezi, merkezsiz değil. Ona kripto para demek komik.” değerlendirmesinde bulundu.

Değerlendirmelerine devam eden Roubini, JPM Coin ile XPR’yi karşılaştırmaktan da geri durmadı. Söylediklerinin aynen XRP için de geçerli olduğunu belirten  Roubini, XRP’nin de JPM Coin gibi sözde kripto parası kadar şaka gibi bir şey olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x