Yükleniyor...

Ünlü Ekonomistten Bitcoin (BTC) Çıkışı: “Tamamen Mantıksız”

Emtia kralı Dennis Gartman, Bloomberg ile yaptığı son röportajda Bitcoin‘den hoşlanmadığını dile getirerek, merkez bankalarının güçlerinden kolayca vazgeçmeyeceklerini iddia etti

unlu ekonomistten bitcoin btc cikisi tamamen mantiksiz

Emtia kralı Dennis Gartman, Bloomberg ile yaptığı son röportajda Bitcoin’den hoşlanmadığını dile getirerek, merkez bankalarının güçlerinden kolayca vazgeçmeyeceklerini iddia etti:

“Korkarım ki, çok uzak olmayan bir gelecekte, para otoriteleri, dünyadaki çeşitli merkez bankaları para politikası üzerindeki tekellerini bırakmayı reddedecekler ve bir gün harekete geçecekler ve Bitcoin değersizleşecek.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ekonomist, Keynesyen ekonominin babası John Maynard Keynes’e atıfta bulunarak Bitcoin’in “tamamen mantıksız” olduğunu düşündüğünü söyledi. 

“Eninde Sonunda Ortadan Kalkacak”

Bitcoin, altının pazar payını hızla düşürürken, büyük kurumlar (Ruffer, Jefferies Group) sarı metale yatırımlarını onun dijital versiyonu lehine azaltıyor. Yine de Gartman, bu büyüyen trendin bir parçası olmak istemiyor. Çok fazla takipçisi olan bağımsız yatırımcı, altında kalmanın daha iyi olduğuna inanıyor:

“Altında kalmalısın… Evet, Bitcoin ile rekabet ediyor ancak bence eninde sonunda ortadan kalkacak.”

Gartman, iki varlık arasında kuşaksal bir ayrım olduğunu kabul ediyor ve Bitcoin’i Y kuşağının altını olarak adlandırıyor:

“Belki ben sadece yaşlı bir adamım. Belki de bu sadece bir tarih duygusudur. Belki de yanılıyorumdur. Belki de Bitcoin geleceğin para birimi olur. Eğer öyleyse, bunu bensiz yapacak.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x