Yükleniyor...

Ünlü Finans Kurumu, Hissedarlarına Ripple (XRP) Sunmaya Devam Ediyor

Japonya'nın önde gelen finans ve bankacılık kurumu olan SBI Holdings, hissedarlarına Ripple (XRP) sunmaya devam ediyor.

XRP 1

Japonya’nın önde gelen finans ve bankacılık kurumu olan SBI Holdings, hissedarlarına Ripple (XRP) sunmaya devam ediyor. SBI Holdings tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, 100’den fazla hissedara katkıları için teşekkür etme amacıyla 20 dolarlık XRP hediye edilecek. SBI Holdings’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

“Tüm hissedarlarımıza, sağlamış oldukları katkıdan ötürü teşekkür ediyoruz. Hissedarlarımızın çalışmalarına ilişkin anlayışımız derinleşiyor. Hisselerimizi orta ve uzun vadede elimizde tutmaya devam ediyoruz. Bu amaç doğrultusunda, cari ara dönemde sağlanan hissedar menfaatlerine ek olarak, cari dönemin sonunda da hissedar hakları sağlayacağız.”

Hissedarlara sunulacak XRP’nin tam miktarının da 30 Haziran’da belirleneceği ifade edildi. XRP’lerin hissedarlar tarafından alınabilmesi için, ilk etapta bir başvuru yapılması gerekiyor. Hissedarlar bu başvuruyu 31 Mayıs’a kadar yapabilecekler.

SBI Holdings, bu programı geçtiğimiz yıl başlattı. Program, revize edilen iş kanunu ile birlikte Fon Uzlaştırma Yasasını da yürürlüğe koyan genişleme planı ile birlikte tanıtıldı. SBI Holdings’in bu hamlesi sayesinde XRP, hissedarlar arasında itibarını korumaya devam edecek gibi görünüyor.

SEC’in açmış olduğu davaya karşın, SBI Holdings’in varlığa olan desteği de dikkat çekiyor. Şirketin CEO’su Yoshitaka Kitao, yapmış olduğu açıklamada Japon düzenleyicilerin XRP’yi bir menkul kıymet olarak görmediğini ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x