Yükleniyor...

Ünlü Finans Uzmanından Bitcoin (BTC) Yorumu

Finans uzmanı ve mali danışman olan Suze Orman, yapmış olduğu röportajda Bitcoin’i (BTC) neden sevdiğini ve desteklediğini açıkladı

suze

Finans uzmanı ve mali danışman olan Suze Orman, yapmış olduğu röportajda Bitcoin‘i (BTC) neden sevdiğini ve desteklediğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yahoo! Finance’e konuşan Orman, Bitcoin’i bir değer deposu olarak gördüğünü ifade etti:

“Evrenselliği seviyorum. Bitcoin’e yatırım yapan şirketler hoşuma gidiyor. Ancak Bitcoin’i bir para birimi olarak sevmiyorum. Tesla gibi bazı kurumlardan Bitcoin ile bir şeyler satın alacak olmak bana cazip gelmiyor. Bitcoin’i daha çok altının yerine bir yatırım aracı olarak seviyorum.”

Finans uzmanı, Bitcoin’in dalgalı bir yapısı olmasına karşın, ortalama bir yatırımcının kolay bir biçimde kripto varlığını satın alabileceğini belirtiyor.

“Bitcoin ciddi bir biçimde risk barındırıyor. Kaybetmeyi göze alamayacağım bir para ile Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünmezdim. Bu dalgalanmalar zamanla daha da fazla olabilir. Ancak bu insanlara çok zarar vermeyebilir. Eğer bir 100 dolar ile yatırım yapacak olsaydım, bunun PayPal ile yapardım.”

Orman ek olarak Bitcoin’in enflasyona karşı en iyi önlem olduğunu söyleyen Ark Invest CEO’su Cathie Wood’a da göndermede bulundu.

“Bitcoin’den hoşlanıyorum ve arkasındaki fikri seviyorum. Cathie Wood’un da Bitcoin’i seviyor olmasından hoşlanıyorum.”

 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x