Yükleniyor...

Ünlü Firma İflas Bayrağını Çekti

Önemli bir yatırımcının ifadelerine göre Blockchain firması Factom, kötü finansal durumunu düzeltebilmek için gereken fonu elde edememesinin ardından fesih sürecine başladı.

nlü firma iflas bayrağınu çekti

Önemli bir yatırımcının ifadelerine göre Blockchain firması Factom, kötü finansal durumunu düzeltebilmek için gereken fonu elde edememesinin ardından fesih sürecine başladı.

2014 yılında kurulan Factom, Bitcoin blokzincirine güvenilir bir katman üzerine inşa edilmiş veri provenans ve bütünlük çözümleri sunuyordu. Firma, 2015 yılında çıkardığı Factoid token’larını satarak 149 bin dolar toplamış ve ilk token satışlarından birisine de imza atmıştı. Factom kuruluşundan bu zamana yaklaşık 16 milyon dolar fon topladı. Factom yatırımcıları arasında ünlü isim Tim Draper da bulunuyordu.

Hayal Kırıklığına Uğrattı 

Perşembe günü, firmanın en büyük yatırımcısı FastForward, Factom’un başarısız ek finansman sağlama girişimlerinden sonra tasfiye ile karşı karşıya olduğunu açıkladı. Şöyle bir açıklama yapıldı: “Factom yöneticileri tarafından 31 Mart 2020 tarihli bir kurul toplantısında, daha fazla fon bulunmadığından varlıkların alacaklıların yararına tahsis sürecine başlaması gerektiği sonucuna varılmıştır.” Factom’un hisselerinin yüzde 90’ından fazlasına sahip olan en büyük alacaklı FastForward, süreci kontrol edecek ve Factom’un varlıklarını devralmak için bir alıcı seçmeye çalışacak. FastForward Direktörü Ed McDermott, ekibinin hala Factom’un şu anki konumunun nedenlerini araştırdığını söyledi. McDermott yaptığı açıklamada, “Factom’un bu haberi bizi son derece hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner