Yükleniyor...

Ünlü Firma Kripto Para Portföyünü 1 Milyar Dolara Çıkarmayı Hedefliyor

One River Asset Management, Kasım ayında 600 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldı ve kripto para portföyünü 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor

yatirim 1

One River Asset Management, Kasım ayında 600 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldı ve kripto para portföyünü 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’de büyük kurumsal yatırımlar sık sık ortaya çıkmaya devam ediyor ve en sonuncusu ABD merkezli hedge fonu One River Asset Management’tan geldi. Dijital varlık yatırımlarına yönelik yeni bir şirket kurduktan sonra fon 600 milyon dolarlık BTC satın aldı ve önümüzdeki birkaç ay içinde ETH eklemeyi ve varlıklarını 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor.

Bitcoin’e son birkaç ayda kurumsal firmaların ilgisi büyük oldu. “BTC satın al” kervanına katılan firmalardan en sonuncusu, volatilite bahislerinde uzmanlaşmış Connecticut tabanlı hedge fonu One River Asset Management. Fonun CEO’su Eric Peters, şirketinin One River Digital Asset Management adlı kripto para birimi yatırımlarında uzmanlaşmış yeni bir girişim kurduğunu açıkladı.

Hedge fonu, yeni kurulan kolu aracılığıyla 600 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Şirket, BTC 16.000 dolara ulaşmadan önce tüm işlemleri Kasım ayında tamamladı. Dahası, kuruluş, Ethereum da satın alarak ve portföyünü 2021’in başlarında yaklaşık 1 milyar dolara genişleterek kripto yatırımlarını ikiye katlamayı planlıyor. Peters, “bu varlık sınıfına kuşaksal bir tahsis olacağına” inanıyor ve daha yeni başladıklarını ifade ediyor.

Şirketin Uzun Volatilite Fonu ve Dinamik Konveksite Fonu, fiyatlar ister yükseliyor ister azalıyor olsun, kar elde etmek için dalgalanma ve trend izleme stratejileri kullanmasını sağlıyor. İki fon, yalnızca 2020’de %40 kadar yükseldi.

Peters, yüksek piyasa dalgalanmalarının başlıca nedenleri olarak, negatif faiz oranları, hükümetlerin mali harcamaları ve merkez bankalarının borçları olmak üzere, Covid-19 salgınının ardından küresel ekonomik durumu da vurguladı.

“COVID-19, bu geçiş için nihai katalizörü sağladı. Bu, kariyerimde gördüğüm en ilginç makro ticaret.”

Alan Howard Tarafından Desteklenmekte

İngiliz milyarder yüksek riskli yatırım fonu yöneticisi ve Brevan Howard Varlık Yönetimi’nin kurucu ortağı Alan Howard da yeni girişimde önemli bir role sahip olacak. Kripto varlıklarına yönelik fonlara yatırım yapmanın yanı sıra, denetlediği şirket Ekim ayında One River Asset Management’ın %25’ini satın aldı.

Ek olarak, kontrol ettiği başka bir firma olan Elwood Asset Management, One River’ın dijital koluna ticaret hizmetleri, pazar analizi ve teknik destek sağlayacak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x