Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü İsme Göre Kurumsal Yatırımcılar Zengin Olmak İçin Değil Zengin Kalmak İçin Bitcoin (BTC) Satın Alıyor

Ünlü İsme Göre Kurumsal Yatırımcılar Zengin Olmak İçin Değil Zengin Kalmak İçin Bitcoin (BTC) Satın Alıyor

ABONE OL:google-news

Kripto para yatırım şirketi BlockTower Capital’in kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu Ari Paul, kurumsal yatırımcıların servetlerini korumak için giderek daha fazla Bitcoin (BTC) satın aldıklarını söylüyor.

Bir Daily Hodl haberine göre Paul, John Darsie ile yaptığı yeni bir SALT Talks röportajında, büyük yatırımcıların paralarını lider kripto para birimine yatırırken savunmacı bir yaklaşım benimsediklerini söylüyor:

“Finans dünyasından pek çok milyarderle konuşuyoruz. Zihniyette çok ilginç bir değişim var. Şimdi savunmacı bir tavır alıyorlar. Milyarder arkadaşlarının net değerlerinin %10’unun Bitcoin’de olduğunu yeterince düşünüyorlar.  Eğer satın almazlarsa, hiyerarşinin neresinde olurlarsa olsunlar “Dostum, Bitcoin başka bir 20X yaparsa, artık partilere davet edilmem, o zenginler kulübünün içinde yer almam’ diye düşünüyorlar.  O yüzden şimdi ‘Pasif bir tahsise ihtiyacım var. Her ihtimale karşı, buna ayak uydurmak için net değerimin %10’una ayırmalıyım. Önemli olan zengin olmak değil, artık zengin kalmak” diye düşünüyorlar.

BlockTower Capital baş yatırım sorumlusu, yüksek net değerli yatırımcıların piyasaya girdiğini gösteren verilerinin çok büyük olduğunu söylüyor:

“Borsalardan hareket eden tonlarca Bitcoin gördük. Bunlarla ilgili veriler, devasa kurumsal satın almaları gösteriyor. Bazı nicel verileriniz var. Kapalı uçlu bir platforma giren -Grayscale’e girişler- gibi şeyler.”

Paul, yeni yatırımcı kategorisinin Bitcoin’in oynaklığında uzun vadeli bir azalmaya katkıda bulunacağını ekliyor:

“Bunlar çok güçlü alıcılar. Bunlar, düşüşlerde daha fazla satın almak isteyen insanlar. Bunlar trend değişikliği ile satış yapmayacak insanlar… Volatilite ortadan kalkmıyor. Volatilite olmadan sizi 10 kat daha yükseğe çıkaran sert boğa koşusu yapamazsınız. Bu, daha geniş piyasa katılımı [ile] kurumsallaştıkça, oynaklık da kademeli olarak düşecektir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar