Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Ünlü Kripto Para Yorumcusundan Çarpıcı İddia: "OKEx'te Kalan Paralar El Altından Satılıyor!"

Ünlü Kripto Para Yorumcusundan Çarpıcı İddia: “OKEx’te Kalan Paralar El Altından Satılıyor!”

ABONE OL:google-news

Kripto para piyasalarını sarsan OKEx haberleri ardından, yatırımcılar da dev borsadan gelecek haberi deyim yerindeyse dört gözle bekliyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere popüler kripto para borsası; özel anahtar sahiplerinden birisinin bir soruşturma altında olması sebebiyle tüm borsadaki para çekme işlemlerini durdurdu. Bu da akıllara kripto para topluluğunda birçok kişi tarafından referans verilen “özel anahtarın yoksa, coin’in de yok” söylemini getirdi.

not your keys, not your coins

Borsa Açıklama Yaptı

Dev kripto para borsası Twitter’dan yaptığı açıklamada, borsadan para çekme işlemlerinin geçici bir süre ile askıya alındığını ancak diğer işlemlerin sorunsuz çalıştığını topluluğa duyurdu. Borsanın CEO’su Jay Hao da Twitter’da konuya ilişkin açıklama yaptı ve “Paranız güvende” mesajı vererek yatırımcıları rahatlatmaya çalıştı.

Kripto Emre Uyardı

Yerli kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden kripto para yorumcusu Kripto Emre ise konu ile ilgili duyumlarını Twitter hesabında paylaşarak, dev kripto para borsasının kullanıcılarını uyardı:

“Uzak doğudaki müşterilerimden öğrendiğim ilginç bir şeyi paylaşmak istedim: Çin’de insanlar OKEx’te kalan paralarını el altından %20 iskonto ile devrediyor/satıyormuş. Yakın zamanda OKEx’ten para çekimleri mümkün olmayacağa benziyor.”

https://twitter.com/kriptoemre/status/1318464412747968512

OKEx‘in kurucusu Star Xu bu hafta serbest bırakılacak şeklinde dedikodular da çıkmaya başlamış. Ama Çin’de tutukluların işlem görüp serbest bırakılması ortalama 37 gün sürüyormuş. Benim de OKEx’te param kaldı, ama neyse ki üzecek bir miktar değil.”

https://twitter.com/kriptoemre/status/1318466247714082818

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar