Yükleniyor...

Ünlü Milyarder: “ABD, Milyarderlerine Yardım Etmeyi Bıraksın”

Social Capital CEO'su Chamath Palihapitiya, Amerikalı milyarderlerin vergi mükelleflerinin parasından ödenecek olan teşvik yardımını almaması ve herkes gibi pandeminin sonuçlarına katlanması gerektiğinin altını çizdi.

social capital ceo

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, Amerikalı milyarderlerin vergi mükelleflerinin parasından ödenecek olan teşvik yardımını almaması ve herkes gibi pandeminin sonuçlarına katlanması gerektiğinin altını çizdi.

CNBC ile yapılan bir röportajda ünlü milyarder, ABD’de yaşayan milyarderlerin bu yardımlardan faydalanmaması gerektiğini belirtti. Geçenlerde ABD hükümeti yetkileri finans piyasalarını canlandırmak için 2 trilyon değerinde bir teşvik paketi dağıtacaklarını açıklamıştı. Fed’in piyasalara yardım etmek ve şirketleri kurtarmak amacıyla durmaksızın para bastığı da bilinmektedir.

“ABD, Milyarderlerine Yardım Etmeyi Bıraksın”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aynı zamanda bir Bitcoin boğası olan Social Capital CEO’su, ABD’nin milyarderlerine yönelik koruma ve yardım amaçlı paketlerini durdurması gerektiğini söyledi. CEO, böylesi zamanlarda şirketlerin çöküşe geçse bile çalışanlarını işten çıkarmamaları gerektiğini belirtti. İflasların bilinçli yapıldığını ve bu şirketlerin sonunda yeniden piyasaya döndüğünü, dolayısıyla böyle şirketlerin piyasadan silinmeleri gerektiğini vurguladı.

Trump yönetimi geçen ay 2 trilyon dolarlık bir teşvik paketi önerdiğinde, demokratlar tasarının ülkenin milyarderlerini desteklediğini ve bu yüzden yeterli olmadığını söyledi. Bu tasarı ayrıca işçi sınıfını ve ülkenin fakir insanlarını yeterince rahatlatmadı. CEO, piyasadaki hiç kimsenin hükümetten hiçbir iyiliği hak etmediği görüşünde olduğunu belirtti.

Social Capital CEO’su Bitcoin Savunucusu

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya erkenden Bitcoin yatırımı yapanlardandır. CEO, Bitcoin 2013 yılında henüz 80 dolar seviyesindeyken yatırım yaptığını söylemişti. Üstelik bir zamanlar piyasadaki tüm Bitcoin’lerin yaklaşık %5’ine sahip olduğunu da iddia etmektedir.

Bitcoin’in resesyon hallerinde güvenli liman varlığı olacağını söyleyenler bulunmaktadır. Ancak Bitcoin bu özelliğini henüz göstermiş değildir. Bitcoin bu haberin yazımı sırasında 6,848 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Lider kripto para birimi geçen ay 12 Mart tarihinde tarihi bir düşüş görmüştür.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x