Yükleniyor...

Ünlü Milyarder: Bitcoin (BTC) Bir Çözümden Ziyade Din Gibi

Bitcoin şimdi, 20.

unlu milyarder bitcoin btc bir cozumden ziyade din gibi

Bitcoin şimdi, 20.000 dolarlık eski rekor seviyesinin üzerinde. Ancak milyarder teknoloji girişimcisi ve yatırımcısı ve Dallas Mavericks Mark Cuban’ın sahibi Mark Cuban, lider kripto para birimine karşı duruşunu koruyor. Geçmişte, BTC yerine “muz sahibi olmayı tercih edeceğini” söylemişti ve şimdi, Bitcoin’in herkesin ihtiyaç duyduğu bir çözümden ziyade din olduğunu söyleyerek şüpheciliğini ikiye katlıyor.

Bir yıl önce, Bitcoin yıl ortasında 10.000 doların üzerine çıktığında, Mark Cuban Twitter’da kendisine yöneltilen soruları yanıtlamıştı ve bunlardan biri ilk kripto para birimi hakkındaydı. Cuban, Bitcoin’e sahip olmaktansa muza sahip olmayı tercih edeceğini söyledi ve ekledi:

“Muzun daha fazla faydası var ve potasyum içeriyor, gezegendeki herkes için değerli bir besin.”

Yatırımcı kripto para hakkında ilk kez olumsuz yorum yapmıyor. Geçtiğimiz günlerde Forbes, Cuban’a bir kez daha düşüncelerini sordu. Cuban ise, Bitcoin fanlarını eleştirerek kripto paranın “bir çözümden ziyade din gibi” olduğunu söyledi ve ekledi:

“Bitcoin hayranları ne kadar çok kıyamet günü senaryolarına karşı bir önlemmiş gibi davranmak isteseler de öyle değil. Ülkeler para birimlerini ve vergilendirme kabiliyetlerini korumak için adımlar atacaklar, bu yüzden insan bunun bir değer deposundan fazlası olduğuna inandıkça, karşı karşıya kaldıkları hükümet müdahalesi riski de o kadar yüksek olacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x